Zestawienie klucza mechanicznego z kluczem pneumatycznym

Wymiana kół jest jedną z czynności, którą każdy człowiek poruszający się samochodem realizuje w swoim życiu od czasu do czasu. Wymuszona wymiana koła, która może być związana między innymi ze złapaniem przysłowiowej gumy jest przeważnie realizowana przy pomocy klucza mechanicznego, który posiada odpowiednie nasadki do śrub.

Zastosowanie klucza pneumatycznego w mechanice pojazdowej

klucz pneumatycznyKlucz taki umożliwia odkręcenie śrub oraz ich dokręcenie po zmianie koła. Czynność ta z reguły mieści się w akceptowalnym przedziale czasu. W przypadku profesjonalnych warsztatów, które zajmują się okresową zmianą kół zastosowanie ręcznego klucza do zmiany kół byłoby marnotrawieniem czasu. W związku z tym do odkręcania kół stosowany jest klucz pneumatyczny. Przy użyciu klucza pneumatycznego czas odkręcenia śrub z piasty koła skraca się w bardzo znaczący sposób. Dzięki zastosowania klucza pneumatycznego cała operacja wymiany kół nie powinna trwać więcej niż kilka minut. W przypadku klucza mechanicznego taka sama czynność trwałaby pewnie kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt minut. Czasy zmiany kół przekładają się z kolei na wydajność zakładu wulkanizacyjnego a ta z kolei na ilość klientów, którzy zrealizują usługę w punkcie. To z kolei przekłada się na zyski zakładu. Widać zatem jak na dłoni jakie korzyści przynosi zastosowanie klucza pneumatycznego w miejsce klucza mechanicznego.

Przy zakupie odpowiedniego narzędzia należy wziąć pod uwagę wszystkie aspekty z tym związane. Szczególnie ważnym parametrem jest gwarancja producenta, którą udziela. Z reguły na klucze pneumatyczne dla firm gwarancja obejmuje okres jednego roku, jednak niektórzy producenci dobrowolnie wydłużają ją o dodatkowy okres czasu co może stanowić dodatkową kartę przetargową w walce o klienta.

Zestawienie klucza mechanicznego z kluczem pneumatycznym
Przewiń na górę