Zespół muzyczny dzieci

Na barkach rodziców spoczywa nie tylko odpowiedzialność za utrzymanie i wykształcenie dzieci, ale także za uczynienie ich szczęśliwymi oraz rozwijanie ich pasji – na przykład muzycznych.

Zespół muzyczny dzieci

zespół muzycznyRozwój kreatywności jest bardzo ważny w życiu dziecka. Dzięki niemu uczymy się alternatywnego myślenia, kształcimy swoje zmysły, wrażliwość i spostrzegawczość. Muzyka jest też świetnym sposobem terapii dla dzieci, które mają problemy z agresją i nadpobudliwością bądź przeciwnie – są zbyt ciche i mają problem z dogadaniem się z rówieśnikami. Tym drugim może okazać się pomocny zespół muzyczny – zaproponujmy dziecku założenie wspólnie z innymi dziećmi zespołu muzycznego, dzięki któremu dzieciaki będą mogły nie tylko realizować swoje pasje, ale też nawiążą bliski kontakt z innymi dziećmi, wzmocniony przez wspólną pasję. Dobrze, żeby dzieci na początku wybrały ulubiony zespół muzyczny, na którym będą się wzorować – to ułatwi pierwsze kroki stawiane w zespole. Dziecko może samo wybrać, czy chce być liderem – wokalistą, grać na gitarze, dzwonkach czy może komponować muzykę lub pisać teksty. Pole do wyboru jest bardzo szerokie – zespół muzyczny daje możliwość realizowania się na wiele sposobów. Warto podpatrzeć, jakie są naturalne predyspozycje naszego dziecka i pomóc mu w wyborze odpowiedniej dla siebie roli, a także całej grupce w zorganizowaniu zespołu. Warto też udostępnić dzieciom kawałek miejsca, w którym nie będą nikomu przeszkadzać – na przykład ocieplonego garażu czy nieużywany pokój.

Zespół muzyczny da dzieciom wiele radości, pozwoli im otworzyć się na świat, a być może zagrać pierwszy koncert – na początku w szkole, a później – być może – na światowej scenie. Nieśmiałe dziecko poczuje się także samodzielne i zyska pewność siebie, a nadpobudliwe – będzie miało przestrzeń do wyżycia się.

Zespół muzyczny dzieci
Przewiń na górę