Zdobywanie umiejętności w pracy zawodowej

Kiedy lata temu zatrudniłem się w firmie, w której obecnie pracuję, w życiu nie powiedziałbym, że kiedyś zostanę managerem. Powiem lepiej – praca, którą mi oferowano wystarczała mi w zupełności. Dobre zarobki, mili ludzie i względnie przyjemna praca. Nawet przez myśl mi nie przeszło że zostanę kiedyś postawiony ponad moimi kolegami i wyznaczony do kierowania nimi i całym procesem produkcyjnym. Sama sytuacja była dla mnie zaskoczeniem.

Jak wygląda praca na wyższym stanowisku?

szkolenia i symulacje dla managerówPewnego dnia miałem do pracy na godzinę ósmą, przyszedłem jednak trochę prędzej. W sumie co tu powiedzieć, dzień jak co dzień, a do firmy nie mam daleko. W drzwiach przywitał mnie nasz kierownik. Powiedział, że bardzo dobrze, że jestem wcześniej, bo może w spokoju mi powiedzieć o tym, iż zamiast do pracy jadę dziś na szkolenia i symulacje dla managerów, gdyż właśnie dostałem awans. Byłem zaskoczony, nie spodziewałem się tak nagłego awansu. Zgodziłem się jednak i poparłem decyzję kierownika. Managerem można być bez szkolenia, jednak według mnie przygotowują one w znacznym stopniu do tego co nas czeka. Samo szkolenie okazało się być bardzo przyjemne, a ja sam z niego wyciągnąłem bardzo dużo. Nasi trenerzy pokazywali nam jak mamy zachowywać się w konkretnych sytuacjach, jak reagować czy przeprowadzać ludzi przez problemy. Symulacje jakie zostały nam pokazane miały na celu postawić nas w sytuacjach, w których musieliśmy szybko i sprawnie reagować, bądź wydawać polecenia, które nie zawsze były zgodne z naszymi przekonaniami, lecz dobre dla firmy. Całe spotkanie trwało kilka godzin, jednak każda minuta była warta, bo każde z doświadczeń jakie pozyskaliśmy było niezbędne.

Wiele słyszałem o byciu managerem, o tym jak to jest fajnie i przyjemnie zarządzać innymi. Nie myślałem jednak nigdy o tym, ile pracy muszą włożyć w to, by się nimi stać oraz ile muszą myśleć nad tym, by każda decyzja była odpowiednia. 

Zdobywanie umiejętności w pracy zawodowej
Przewiń na górę