Zasady projektowania instalacji wentylacji i rekeperacji

rekuperacja

Polska, ze względu na położenie w zmiennej strefie klimatycznej, charakteryzuje się dużą zmiennością temperatur, od stosunkowo wysokich w miesiącach letnich, do mocno ujemnych zimą.

Rekuperacja to oszczędności

rekuperacjaStawia to przed projektantami instalacji, nie tylko dla inwestycji realizowanych w wielkopolsce, wysokie wymagania. Wentylacja musi zapewnić właściwą wymianę powietrza, niezależnie od temperatur i warunków panujących na zewnątrz. Aby temu wyzwaniu podołać, pojawia się często instalacja, jaką jest rekuperacja. Konieczne jest wtedy poprowadzenie dwóch kanałów do każdego pomieszczenia- doprowadzającego świeże powietrze i usuwającego zużyte. Jednak całe działanie takiego układu nie ogranicza się do przedmuchania pokoi strugą powietrza. Istotą instalacji jest odzyskanie ciepła, które normalnie trafiłoby do atmosfery. Prawidłowo wykonany montaż daje poznać wszelkie zalety centrali wentylacyjnej i zawartego w niej wymiennika. W nim to powietrze doprowadzane jest ogrzewane ciepłem powietrza usuwanego. Dwa strumienie nie mieszają się, są od siebie oddzielone. Dzięki temu rekuperacja nie tylko w Poznaniu, ale i w całej Polsce, stanowi źródło niebagatelnych oszczędności. Jeżeli bowiem poprzez zmniejszenie strat ciepła zmniejszy się zapotrzebowanie na energię do ogrzania pomieszczeń, wprost spadną wydatki przeznaczone na gaz, prąd lub inne mediów. Dodatkową zaletą, jaką daje rekuperacja, jest możliwość podłączenia klimatyzatora, który w miesiącach letnich centralnie będzie chłodził wszystkie pomieszczenia. Wbudowany układ filtrów zapewni czystość wdmuchiwanego powietrza.

Uzupełnieniem systemu bezwzględnie powinny być szczelne, plastikowe okna, by nic nie zaburzało przepływu powietrza. Taka wentylacja może być z powodzeniem częścią inteligentnego domu, zdalnie sterowanego.

Zobacz ofertę paulus-rekuperatory.pl

Zasady projektowania instalacji wentylacji i rekeperacji
Przewiń na górę