Zalety stosowania zawiesi linowych

Do wielu zastosowań budowlanych i transportowych nie trzeba wykorzystywać łańcuchów. Liny stalowe sprawdzają się równie dobrze, a poza tym mają wiele zalet. Są lekkie, elastyczne i odporne na temperaturę. Jeżeli więc dana praca nie wymaga zastosowania zawiesi łańcuchowych, warto sięgnąć po linowe, które charakteryzuje podobna wytrzymałość, a nie wymagają dodatkowych nakładów pracy w transporcie.

Liny stalowe jako alternatywa dla łańcuchów

zawiesia linoweW przypadku bardzo ciężkich elementów konstrukcyjnych chętniej korzysta się z łańcuchów, jako bezpiecznego rozwiązania do przenoszenia. Jednak pamiętać warto o tym, że na rynku są jeszcze zawiesia linowe. Wykonuje się je ze stali, zrobiony z niej rdzeń, oplatany jest linką z tego samego materiału, tak powstaje cięgno. Zawiesia takie mogą być jedno-, dwu- lub wielocięgnowe. Do produkcji używa się stopów stali, które zapewniają produktowi trwałość i odporność na korozję oraz działanie warunków atmosferycznych. Rdzenie są dodatkowo odporne na wysokie temperatury, jednak nie we wszystkich zawiesiach tego typu, warto więc zobaczyć jakim normom podlega konkretny produkt. Ich wyjątkowa elastyczność sprawia, że można wykorzystać je do oplatania, ale też holowania. Ich przechowywanie wymaga jednak więcej miejsca niż łańcuchy. Są od nich natomiast dużo lżejsze, więc przy niektórych praca nie trzeba korzystać ze sprzętów o najwyższym udźwigu.

Zawiesia wykonane z lin stalowych, to zaraz po łańcuchach najwytrzymalszy sposób podwieszania ciężkich i dużych elementów konstrukcyjnych. Są wytrzymałe i odporne na korozję, uszkodzenia i ogień. Ponadto ich elastyczność i niewielka waga sprawiają, że świetnie nadają się do wykorzystania przez sprzęty o niższym udźwigu. Wymagają jedynie więcej miejsca do przechowywania.

Zalety stosowania zawiesi linowych
Przewiń na górę