Zakup sztućców drewniancyh jednorazowych eko

W odpowiedzi na rosnącą dyskusję dotyczącą zalewającego nas plastiku i chęć zadbania o środowisko naturalne coraz więcej producentów i firm wprowadza do sprzedaży jednorazowe ekologiczne szczućce. Biorąc pod uwagę ile takich plastikowych sztućców codziennie wyrzucamy wydaje się to dobrym pomysłem. 

Zalety drewnianych jednorazowych sztućców eko

sztućce drewniane jednorazowe ekoCoraz bardziej dostępne są sztućce jednorazowe ekologiczne. Można je zakupić w wielu sklepach, supermarketach, sklepach i hurtowniach internetowych. Ich wybór jest bardzo duży. Kupić możemy pojedyncze sztućce lub całe komplety które świetnie nadadzą się do barów, street foodów, czy na pikniki. Takie sztućce wykonane są najczęściej z bambusa lub drewna. Takie sztućce ulegają biodegradacji czyli naturalnemu rozkładowi w środowisku. Rozkładają się one w przeciągu około 80 dni. Jest to krótki czas w porównaniu do plastikowych sztućców, które rozkładają się kilkaset lat. Popularność zyskują drewniane sztućce. Takie sztućce drewniane jednorazowe eko są mocne, solidnie wykonane, nie pękają, nadają się do spożywania ciepłych jak i zimnych dań, nie odkształcają się pod wpływem temperatury. Nowością, są sztućce jadalne. Wykonywane są one najczęściej z otrąb, które możemy również zjeść. Jest to idealny pomysł dla osób, które chcą żyć w duchu zero waste lub less waste. Takie sztućce nie dość że przyczyniają się do mniejszego zanieczyszczenia planety to pięknie wyglądają. Na pewno sprawdzą się na rodzinnych piknikach czy grillach. 

Obecnie popularność zyskują ekologiczne jednorazowe sztućce. Wykonywane są one z biodegradowalnych materiałów takich jak bambus, drewno czy otręby. Takie sztućce nie mają negatywnego wpływu na środowisko takie jak plastik. Warto zmienić swoje zwyczaje i pomyśleć o losie naszej planety i zwierząt.

Zakup sztućców drewniancyh jednorazowych eko
Przewiń na górę