Zakładanie niesamowitych ogrodów

Zawsze lubiłam wszystko to, co oryginalne i niecodzienne. Wszyscy ludzie zawsze robili swoje ogrody na jedno kopyto, jak to się mówi. Ja nie chciałam być kolejną kopią. Planowałam od dłuższego czasu, co mogę zrobić, by ten mój teren zielony trochę urozmaicić. Czytałam różne poradniki, wyszukiwałam cen produktów w internecie, aż w końcu narodził mi się w głowie pewien pomysł.

Założenie niecodziennego ogrodu nie musi być trudne

zakładanie ogrodów w Warszawie na BiałołęcePostanowiłam, że zrobię wszystko od podstaw zupełnie inaczej. Cóż, zakładanie ogrodów w Warszawie na Białołęce nie jest łatwą sprawą, ale stwierdziłam, że temu podołam. Przede wszystkim, zamówiłam odmiany oryginalnych kwiatów z zagranicy, żeby nie były wszystkie takie same jak u sąsiadów. Oczywiście były to tylko nasiona, bo w transporcie takie rośliny mogłyby ulec zniszczeniu. Jednak było ryzyko, że coś może mi nie wyrosnąć. Dlatego czytałam dokładnie instrukcję sadzenia i pielęgnacji. Jest to niezwykle ważne, bo każda ziemia jest inna i wymaga innego zajmowania się nią. Znalazłam też odmianę pięknej soczyście zielonej trawy, której jeszcze nie widziałam nigdzie w pobliżu przy naszych domkach jednorodzinnych osiedlowych. Miałam obsesję na punkcie oryginalności. Nie dlatego, żeby ktoś mnie podziwiał, ale po to, żebym sama się dobrze czuła w moim ogrodzie. Żeby było tak orientalnie i wyjątkowo. Nie chciałam być taka sama jak każdy, który korzysta z gotowych oklepanych rozwiązań. Miałam nadzieję, że moje plany się spełnią, a wszystko ładnie wyrośnie.

Muszę przyznać, że trochę się nachodziłam i narobiłam po łokcie. Wszystko trzeba było przekopać, dać odpowiedni nawóz i posiać. Później podlewać o określonych porach. Zaglądałam co jakiś czas, żeby zobaczyć, czy coś już kiełkuje. Powoli widzę, że coś zaczyna wzrastać.

Zakładanie niesamowitych ogrodów
Przewiń na górę