Zabezpiecznie transportu ciężkiego

 

Tworzenie odpowiednich opakowań jest nie lada wyzwaniem. W jaki sposób zabezpiecza się wyroby stalowe, które należy przetransportować? Jakie środki i rozwiązania zapewniają specjaliści, aby transport przebiegał bez przeszkód i nie generował ryzyka?

Jak przewozić ciężki metal?

gładka walcówka stalowaOdpowiedni transport wyrobów hutniczych jest bardzo istotny. Mój kuzyn Maciej pracuje jako kierowca w jednej dużej firmie, która zajmuje się kompleksową obsługą klientów biznesowych. Opowiadał, że najczęściej spotyka się z materiałami stalowymi, które trzeba odpowiednio zabezpieczyć. Złe rozmieszczenie powoduje, że luźny towar może się przemieszczać pośrodku transportu i stwarzać zagrożenie dla samochodów jadących za pojazdem. Ponoć istnieje bardzo dobra metoda, którą wykorzystują firmy. Opiera się ona na użyciu małych, metalowych prętów, które oplata się wokół dużych części. Gładka walcówka stalowa to podstawowe narzędzie, które trzeba odpowiednio wykorzystać do montażu. Jest wytrzymała, a żaden luźny element nie będzie przemieszczał się po pojeździe. Maciej mówił, że trzeba pamiętać o odpowiednim rozmieszczeniu towaru wewnątrz pojazdu. Nawet najlepiej skonstruowane zabezpieczenia nie zdadzą się na nic, jeśli towar jest źle ulokowany. Ważne też, by poza zabezpieczeniem bezpośrednim, zabezpieczyć pojazd. Co prawda, odpowiednio opleciony prętami towar nie powinien generować dodatkowych zabezpieczeń, ale zdarzają się sytuacje krytyczne.

Maciej opowiadał, że raz miał wypadek, a jego część składowa uległa uszkodzeniu. Na szczęście, odpowiednio zabezpieczone pręty zsunęły się przed pojazdem, który jechał za nim, nikomu nie czyniąc krzywdy. Często producenci tworzą też specjalne pasy zabezpieczające, ale zdaniem mojego kuzyna, nie są tak sprawdzone jak zagięte stalowe pręty, oplatające dużą ilość towaru.

 

Zabezpiecznie transportu ciężkiego
Przewiń na górę