Zabezpieczenia w łóżeczka dziecięcych

Noworodki i niemowlaki trzeba kontrolować niemalże przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. W trakcie okresu czuwania i snu, bo są nieprzewidywalne. Miejsce, w którym dziecko śpi, powinno posiadać odpowiednie zabezpieczenia.

Jak wyglądają łóżeczka dziecięce?

dziecięce łóżko z zabezpieczeniemRodzice często mają problem z wyborem najlepszego łóżeczka dla swojego dziecka, bo jest ich ogromny wybór. Maluchy przez pierwsze lata swojego życia, najczęściej śpią w łóżeczka ze szczebelkami, bo tylko taki model jest w stanie je ochronić przed wypadnięciem z niego. Dziecięce łóżko z zabezpieczeniem może mieć też jedynie podwyższoną ramę na połowie obwodu łóżka. Taki model jest idealny dla starszych dzieci, które naukę siadania i chodzenia mają dawno za sobą. Najlepsze są łóżeczka, które rosną razem z dzieckiem, gdyż będą mu służyły przez wiele lat. Łóżeczko ze szczebelkami, może mieć je demontowane, dzięki czemu dziecko samodzielnie może wchodzić i wychodzić z niego, kiedy oczywiście będzie wystarczająco sprawne. W takich modelach mogą być zamontowane szuflady pod materacem, w których możemy chować zapasową pościel, lub zabawki dziecka. Starsze dzieci mogą już mieć wyżej położony materac, bo same wejdą na łóżko. Podwyższona rama jest bardziej asekuracją w razie ewentualnego wypadku podczas snu, ale jest wystarczająca żeby zabezpieczyć dziecko. Łóżeczka dla dzieci są najczęściej wykonane z drewna, które może być pomalowane na dowolny kolor. W sprzedaży dostępne są w postaci pojedynczych elementów, które trzeba samodzielnie złożyć.

Ceny łóżeczek dziecięcych z zabezpieczeniami zaczynają się od około dwustu – trzystu złotych i do tego kosztu trzeba jeszcze dodać wartość materaca i pościeli. Dobre łóżeczko będzie służyć dziecku przez wiele lat i nie będzie bardzo zniszczone.

Zabezpieczenia w łóżeczka dziecięcych
Przewiń na górę