Wytrzymała siatka na ptaki

Bez wątpienia ptaki wpisały się na stałe w krajobraz wielu miast, w związku z czym ich mieszkańcy muszą z nimi współżyć. Jednakże przeważnie dzielenie przestrzeni razem z ptactwem, kończy się ze szkodą dla ludzi, ponieważ muszą po nich sprzątać.

Jak zakładać siatkę balkonową przeciw ptactwu?

siatka balkonowa przeciw ptakomZ pewnością podziwianie ptaków jest przyjemnym widokiem, ale z daleka i najlepiej nie na własnym podwórku. Większość osób mieszkających w miastach, które mają balkony i dość spore parapety, doświadczyły niechcianego towarzystwa ptaków, które zawsze pozostawiają po sobie odchody i bałagan. Dla tych skrzydlatych zwierząt, nasze balkony pełne kwiatów są idealnym miejscem do założenia gniazda, co oznacza jedynie więcej ptaków i większy bałagan. Dlatego też większość osób broni się przed taką sytuacją, stosując specjalne zabezpieczenia przed ptakami. Najczęściej stosowana jest siatka balkonowa przeciw ptakom, którą można zamontować nie tylko na balkonie, ale także na oknie, na gzymsach czy kolumnach. Jest to bezpieczna i skuteczna metoda na pozbycie się niechcianych gości, ponieważ siatka stanowi mechaniczne zabezpieczenie, którego ptaki nie są w stanie pokonać. Jednak żeby to było możliwe, oczka w siatce muszą być odpowiednio dobrane do gatunku ptaków, które nas odwiedzają. Siatki są montowane bez użycia gwoździ, śrub czy ostrych narzędzi, ponieważ są zaczepiane o części balkonu oraz o specjalne zaczepy, które są bezpośrednio przyklejane do ściany i części balkonu. Dzięki temu można ją szybko zdemontować.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów siatek przeciw ptactwu, które różnią się kolorem, rozmiarem oczek i też materiałem z jakiego są wykonane. Kupuje się je na metry, zatem można je dopasować do wielkości balkonu, bez marnowania materiału.

Wytrzymała siatka na ptaki
Przewiń na górę