Wykorzystanie floretów przy wieńcach i wiązankach

Wielokrotnie przechodząc obok kwiaciarni zachwycamy się pięknie wyglądającymi kompozycjami. Bardzo często zastanawiamy się w takich sytuacjach, jak wykonane są takie kompozycje i dlaczego są one tak trwałe oraz odporne na przykład na ich przenoszenie z jednego miejsca w drugie oraz ewentualny transport?

Pięknie wykonany floret – gdzie tkwi tajemnica pięknych kompozycji?

floretyPraktycznie wszystkie wiązanki są wykonane na tak zwanych floretach. Co się kryje pod tą dość tajemniczo brzmiącą nazwą? Otóż nic innego jak gąbka, która jest umieszczona w wygodnej (najczęściej) plastikowej kratce z uchwytem – jest on bardzo przydatny podczas transportu gotowych już kompozycji. Alternatywą dla floretów wykonanych z plastiku są takie w których gąbka umieszczona jest na drewnianej podkładce i związana cienkim drucikiem – takie florety wyglądają o wiele lepiej w kompozycjach, w których są one bezpośrednio widoczne i miejscami nie zakryta przez kwiaty oraz inne florystyczne dodatki. Co więcej florety doskonale sprawdzają się zarówno przy wykonywaniu kompozycji z kwiatów sztucznych, jak i tych, które opierają się na ciętych kwiatach oraz roślinach. W zależności od rodzaju roślin użytych do floretów wybiera się gąbkę mokrą albo suchą – na rynku dostępnych jest wiele ich rozmiarów, dlatego bez problemu kwiaciarka może wykonać zarówno dużo, jak i mniejsze kompozycje. Florety pozwalają na wykonanie bardzo trwałych kompozycji – gąbki są bardzo gęste i bez trudu utrzymują przy sobie nawet sporą ilość wbitych w nie kwiatów oraz dodatków.

Florety są bardzo powszechnie wykorzystywane przy tworzeniu kwiatowych kompozycji oraz wieńców. Nic w tym dziwnego – pozwalają na dowolne ułożenie poszczególnych wykorzystanych elementów oraz uzyskanie w ten sposób ciekawych kompozycji.

Wykorzystanie floretów przy wieńcach i wiązankach
Przewiń na górę