Wykonywanie koszulek techniką sitodruku

Wykonywanie koszulek zawsze wiązało się z użyciem różnorodnych technik dekoracyjnych. Niektóre z t-shirtów są do dzisiaj wykonywanie ręcznie, część z nich zostaje wyprodukowana z użyciem maszyn barwiących, krojących oraz pakujących. Sitodruk, jako jedna z technik z użyciem maszyn, jest jedną z najpopularniejszych.

Koszulki z nadrukiem sitodrukowym

sitodrukJeżeli posiadasz u siebie koszulkę z napisem reklamującym którąś firmę, bądź jakimkolwiek innym, prawdopodobnie jest ona wykonana techniką sitodruku. Cały mechanizm tego nadruku polega na przedwczesnym wykonaniu odpowiedniego szablonu, z użyciem którego grafika jest nanoszona na pustą koszulkę. Możliwość zmechanizowania tego procesu sprawia, że sitodruk stał się najpopularniejszą metodą nanoszenia grafiki na koszulkę. Efekt jest wytrzymały, oferujący dużą gamę kolorów oraz wszechstronność wykonania – z użyciem sitodruku można niskim kosztem nanieść grafikę na którykolwiek element materiału. Nie tylko koszulki można w ten sposób wzbogacić, tak naprawdę do dyspozycji jest dowolny kawałek materiału. Wszystko zależy od inwencji artysty bądź producenta. Kiedyś maszyny do nanoszenia sitodruku były niedostępne dla przeciętnego nabywcy z racji swojej ceny – dzisiaj można sobie pozwolić na taką o wiele częściej. Dobre pomysły w edycji odzieżowej to rzecz, która zawsze znajdzie swój rynek zbytu, dlatego przy rozważaniu produkcji odzieży warto rozważyć mały rozmach i kupno maszyny służącej do nanoszenia sitodruku. Ta inwestycja pozwala na swobodną produkcję koszulek.

Dzisiaj bardzo duża ilość firm zajmuje się produkcją odzieży z użyciem sitodruku. Istnieje wiele takich, reklamujących się w Internecie, mogących wydrukować dowolny wzór za odpowiednią cenę. Ta alternatywa stanowi duże pole popisu dla artystów, chcących zmaterializować swoje pomysły.

Wykonywanie koszulek techniką sitodruku
Przewiń do góry