Wykończenie słupków ogrodowych

Solidne ogrodzenie to najważniejszy element obejścia każdego domu. Od postawienia prowizorycznego płotu rozpoczyna się każda budowa, jednak, kiedy już dom powstanie, warto zatroszczyć się o postawienie porządnego płotu oddzielającego naszą prywatna przestrzeń od reszty świata.

Uniwersalne zaślepki do słupków ogrodowych

Zaślepki na słupki ogrodzenioweBudowę każdego ogrodzenia należy rozpocząć od wylania solidnego fundamentu, a następnie zamocowania w nich słupków, które będą utrzymywały cały płot. W zależności od rodzaju użytej siatki słupki rozstawia się w odległości od dwóch do trzech metrów od siebie – pozwala to na zachowanie optymalnego naprężenia siatki ogrodzeniowej, która będzie chroniła naszą działkę przed nieproszonymi gośćmi. Istotny jest także wybór materiału naszego płotu – najczęściej stosuje się siatki ocynkowane, które są odporne na działanie warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, mróz, watr czy słońce. Montaż siatek jest niezwykle prosty, dlatego można go wykonać całkowicie samodzielnie bez konieczności wzywania profesjonalnej ekipy montażowej. Żeby nasz płot prezentował się dobrze, trzeba go jeszcze jakoś wykończyć – tutaj świetnie sprawdzą się zaślepki na słupki ogrodzeniowe. Dostępne w wielu wielkościach, kształtach i kolorach – od kwadratowych, przez trójkątne, na okrągłych kończąc – dopasują się do każdego rodzaju płotu, dlatego ich wybór to jedynie kwestia gustu kupującego. Również wybór samego materiału jest dosyć oczywistą sprawą, ponieważ dostępne są zaślepki zarówno z tworzywa sztucznego, jak i metalowe.

Zaślepki dobiera się w zależności od ich przeznaczenia – jeśli mają stanowić jedynie funkcjonalne wykończenie ogrodzenia, wybiera się te z plastiku, jeśli zaś zależy nam także na walorach estetycznych, powinniśmy postawić na stalowe.

Wykończenie słupków ogrodowych
Przewiń na górę