Wydruki wielkoformatowe

Nie od dzisiaj wiadomo, że im lepsza jakość materiału, tym lepsze efekty pracy. W druku wielkoformatowym najważniejsze zadanie pełni papier, bez którego niczego nie wydrukujemy. Jeśli materiał ten będzie dobrej jakości, z pewnością nasze wydruki zyskają na wyglądzie i estetyce.

Druk na wielkim formacie

profesjonalny papier do ploteraCzy zastanawiałeś się kiedyś skąd biorą się duże reklamy na bilbordach przy wjazdach do miast, czy ruchliwych drogach? Odpowiedź jest prosta. Ktoś je wydrukował, wcześniej zaprojektował, aż w końcu przykleił do banera ogłoszeniowego. Jednak w jaki sposób reklama została wydrukowana na tak duży format? Otóż do druku na taką skalę służy ploter. Jest to urządzenie przypominające bardzo dużą drukarkę. Służy do nanoszenia na duże płaskie powierzchnie liter, czy obrazów, a także potrafi wycinać, grawerować czy kreślić mapy. Bez odpowiedniego materiału eksploatacyjnego żadna drukarka, czy to duża, czy mała nic nam nie wydrukuje. W trosce o jakość wydruku potrzebny nam będzie przede wszystkim profesjonalny papier do plotera. Można go kupić na znanych portalach aukcyjnych lub w większych sklepach papierniczych. Profesjonalny papier do plotera to niewątpliwie podstawa udanego efektu końcowego. Taki papier jest nieskazitelnie biały, pozbawiony wszelkich wad produkcyjnych, a nade wszystko wytrzymały. Druki wielkoformatowe mogą być wykonywane także na specjalnych płótnach syntetycznych. Tak drukuje się przeważnie reklamy, czy wizytówki jakiejś firmy. Plakat reklamowy wykonany w ten sposób, wytrzyma dużo dłużej niż wydrukowany na papierze, a ponadto można go powiesić a każdej przestrzeni. Nie wymaga przyklejania, tak jak papierowa reklama np. do bilbordu.
Aby nasze wydruki wielkoformatowe były dobrej jakości i wytrzymały długi czas niezależnie od warunków atmosferycznych, musimy posiadać profesjonalne materiały eksploatacyjne do plotera. Tylko one zapewnią nam pożądane efekty pracy.

Wydruki wielkoformatowe
Przewiń na górę