Wybór wiązanek pogrzebowych – lilie, róże, gerbery, kalie i inne

 

Jeśli wybieramy się na pogrzeb, warto zabrać ze sobą wiązankę kwiatów. Nie musi to być oczywiście kosztowna i olbrzymia wiązanka – szczególnie jeśli nie jesteśmy członkami bliskiej rodziny. Takie wiązanki można kupić nie tylko w kwiaciarni, ale i w zakładach pogrzebowych.

Jakie kwiaty wypada wziąć na pogrzeb? O tym co wypada, a co niekoniecznie

wiązanki pogrzebowe wykonywane w KrakowieRodzina osoby zmarłej bardzo często może liczyć na przygotowane wiązanki. W ten sposób rodzina nie musi zamartwiać się już takimi sprawami jak zamawianie wiązanek w kwiaciarni. Warto jednak wiedzieć, jakie kwiaty daje się na pogrzeb, by nie popełnić żadnego faux pas, co niestety nadal się zdarza. Podzielone są zdania na temat róż. Często daje się je wtedy, kiedy umiera osoba młoda. Wtedy różne są jak najbardziej wskazane. Jeśli umiera dziecko, tworzone są wiązanki z białych róż. Róże czerwone na pogrzeb też nie są błędem. Pogrzeb kojarzy się jednak przede wszystkim z liliami. Dlatego wiązanki pogrzebowe wykonywane w Krakowie składają się w dużej mierze z lilii. Lilie nie tylko pięknie wyglądają, ale też cudownie pachną. Białe lilie są symbolem czystości, piękna duchowego. Nie jest wskazane używanie w wiązankach pogrzebowych róż w kolorze innym niż białe i czerwone. Nie poleca się dodawania do wiązanek róż różowych czy żółtych. Tak samo nie przynosi się raczej na pogrzeb tulipanów, które są symbolem osób zakochanych. Kwiaty w radosnych barwach, a do tego przepasane wstążką nigdy nie będą dobrym pomysłem na pogrzeb.

Jest to uroczystość smutna, żałobna – taka jest tradycja w Polsce. Kalie, gerbery i goździki są jak najbardziej polecane do tworzenia wiązanek pogrzebowych. Te kwiaty mogą mieć zabarwienie czerwone i jest ono dopuszczalne na pogrzebach. Czerwone kwiaty w wiązankach pogrzebowych nie są faux pas, ponieważ dobrze łączą się z poważnymi uroczystościami.

 

Wybór wiązanek pogrzebowych – lilie, róże, gerbery, kalie i inne
Przewiń na górę