Wybór promiennika do warsztatu

 

Długi czas zastanawiałem się nad wyborem ogrzewania do warsztatu. Dopóki pracowałem sam, uważałem to za coś zbędnego. Rozgrzewała mnie praca i nawet nie zauważałem, że kostnieją mi ręce. Tymczasem w tym roku zmuszony byłem zatrudnić trójkę nowych pracowników – mój warsztat się rozrastał, przyjmowałem coraz więcej zleceń.

Charakterystyka dobrych promienników

promienniki z pilotemChciałem zapewnić im odpowiednie warunki do pracy, aby byli zaangażowani w działanie. Dlatego postanowiłem zamontować ogrzewanie – jednak jakie będzie najlepsze? Jakie nie będzie generować dużych kosztów, ale pozostanie skuteczne? Tego nie wiedziałem. Na szczęście znajomy ze Szwecji powiedział mi, że u nich popularne są promienniki. Nie wiedziałem nawet, co to takiego, dlatego szybko zacząłem szukać informacji na ten temat. Okazało się, że w naszym kraju także są dostępne promienniki z pilotem. Są to urządzenia elektryczne, które posiadają specjalny odbłyśnik wykonany z polerowanego aluminium. Obudowa zaś wykonana jest ze stali nierdzewnej, dlatego wygląda estetycznie – korozja jej się nie ima. Takie promienniki bez wątpienia są długowieczne! A ponadto ten pilot do sterowania! To wydawało mi się wartościowym udogodnieniem. Zdecydowanie to usprawnia funkcjonowanie promiennika, w dowolnym momencie, mając pilot pod ręką, mogę zmienić temperaturę na wyższą lub nieco niższą. Bez ruszania się z miejsca! Nie to, żebym był leniwy, ale jednak jestem zwolennikiem nowych technologii.

Już byłem pewien, że wybiorę jakiś wysokiej jakości promiennik z pilotem do warsztatu. Problem mogła stanowić dla mnie jedynie cena, jednak okazało się, że takie promienniki wcale nie kosztują zbyt wiele. Każdy może znaleźć rozwiązanie na własną kieszeń, przez które nie zbankrutuje. Ja takie znalazłem, dlatego teraz w warsztacie jest ciepło nawet zimą.

 

Wybór promiennika do warsztatu
Przewiń na górę