Współpraca w zakresie obsługi prawnej

Prace kancelarii prawnych nie tylko polegają na sprawach rozwodowych, czy alimentacyjnych. Tego rodzaju postępowania kojarzą się na ogół większości osób z wykonywaniem zawodu adwokata, albo radcy prawnego. Nie mniej jednak dobre kancelarie prawne są w stanie oprócz tego wykonywać wiele innych, dodatkowych czynności.

Skuteczna obsługa prawna spółek

kraków - obsługa prawna spółekJedną z nich jest stałą współpraca z klientem, który prowadzi działalność gospodarczą. Polega to na wykonywaniu bardzo zróżnicowanych zleceń związanych z efektem prowadzonej działalności. Taki termin określa się mianem obsługi prawnej. Bardzo często zajmują się tym większe kancelarie. Może się jednak zdarzyć, że uda nam się spotkać niedużą kancelarię, która również posiada wśród swoich klientów przedsiębiorstwa i ma z nimi zawartą umowę dotyczącą stałej współpracy. Na ogół takie kancelarie działają w dużych miastach. Jednym z nich może być kraków – obsługa prawna spółek zawsze wiąże się z koniecznością zawarcia określonej umowy pomiędzy przedsiębiorcą, a kancelarią. W związku z tym niezwykle łatwo można stwierdzić, że określone są tam wszystkie najważniejsze warunki współpracy. Na tej podstawie przedsiębiorca wie jak dużą kwotę tego rodzaju usługa będzie go wynosiła. Z kolei prawnicy są w stanie przewidzieć jaki rodzaj spraw będzie kierowany do obsługi prawnej. Na ogół nie określa się tego w formie ilości spraw.

Wynika to przede wszystkim z faktu, że trudno jest to tak naprawdę stwierdzić. Nawet przy uśrednianiu danego rodzaju wartości może się okazać, że w danym miesiącu nasza firma nie będzie miała żadnych spraw, którymi powinien zająć się prawnik. Z tego też względu powinniśmy przede wszystkim zapoznać się ze wszystkimi ważnymi informacjami na temat współpracy z daną kancelarią, a także warunkami, jakie ona oferuje.

Współpraca w zakresie obsługi prawnej
Przewiń na górę