Współczesna architektura ma się dobrze

W ubiegły weekend na terenie Międzynarodowych Targów szczecińskich, odbyła się wystawa dyplomowa prac studentów Akademii Sztuk Pięknych. Przez całą sobotę i niedziele można było za darmo podziwiać pracę młodych artystów. Dla wielu z nich takie otwarte wydarzenie stało się przepustką do kariery.

Studenci architektury wnętrz z sukcesami

współczesna architektura wnętrz w SzczecinieOgromnym zainteresowaniem cieszyła się w ubiegły weekend wystawa prac dyplomowych studentów ASP. Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Największą radość z wydarzenia mieli młodzi artyści, którzy z entuzjazmem opowiadali zwiedzającym o swoich pracach i życiowej pasji. Wielu z nich znalazło pierwszych kupców na swoje obrazy czy rzeźby. Kilku studentów podpisało nawet swoje pierwsze w życiu kontrakty. Tymi szczęśliwcami było dwóch absolwentów archiketury wnętrz, którzy udowodnili, że współczesna architektura wnętrz w Szczecinie ma się bardzo dobrze. Dostali bowiem szansę współpracy z dwiema dużymi firmami międzynarodowymi, zajmującymi się aranżacją wnętrz głównie dla sławnych gwiazd. Poza wystawą można było również wziąć udział w kilku ciekawych wykładach, przybliżających postacie kilku mniej znanych i niedocenianych artystów. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty plastyczne, poprowadzone przez studentów kierunku edukacja artystyczna. Wszyscy zaangażowani zgodnie twierdzą, że było to najbardziej udany otwarty wernisaż w historii uczelni.

Bycie najlepszym w danej dziedzinie wymaga lat poświęceń i ciągłej nauki, głównie na błędach. Wysiłek połączony z pasją zawsze jednak przynosi rezultaty, które czasami przerastają nasze najśmielsze wyobrażenia. Przekonało się o tym dwóch studentów architektury wnętrz, którzy na podyplomowym wernisażu zdobyli kontrakt od jednych z najbardziej prestiżowych firm. 

Współczesna architektura ma się dobrze
Przewiń na górę