Wskazania do wykonania zabiegu inseminacji domacicznej

 

Inseminacja to metoda, którą można stosować zarówno w przypadku problemów z niepłodnością u mężczyzn jak i kobiet. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ jest to nie tylko niedrogie, ale również bezpieczne dla kobiety.

Główne przyczyny niepłodności wśród kobiet i mężczyzn

inseminacjaMężczyzna może cierpieć na zaburzenia ejakulacji. Jest to wytrysk nasienia. Prawidłowo wytrysk nasienia powinien odbywać się w czasie orgazmu. Niektórzy mężczyźni cierpią na takie problemy jak przedwczesny wytrysk, zbyt późny wytrysk lub brak wytrysku. Szczególnie ostatni problem sprawia, że zapłodnienie staje się wręcz niemożliwe. Dlatego inseminacja może być tu dobrym rozwiązaniem. Niektóre kobiety wytwarzają przeciwciała przeciwplemnikowe. Są to przeciwciała, które prowadzą do zabicia plemników męskich, które traktowane są jako antygen (obce ciało) w ciele kobiety. Takie plemniki nie są w stanie dotrzeć do komórki jajowej, bo są wcześniej eliminowane. Tu również inseminacja może pomóc, bo plemnik od razu trafia do macicy i nie musi przedostawać się przez cały układ rozrodczy żeński, by dotrzeć do komórki jajowej. Niektóre kobiety cierpią również na endometriozę. U kobiet wyróżnia się 2 główne stopnie endometriozy, w których można skorzystać z zabiegu inseminacji. 1 i 2 stopień endometriozy to zaburzenia związane z błoną śluzową macicy. Oczywiście przyczyn niepłodności jest wiele.

Zawsze najpierw korzysta się z metod tańszych, które mogą okazać się równie skuteczne. Niektóre przyczyny są wręcz niewyjaśnione z medycznego punktu widzenia. W związku z tym lekarze proponują najpierw wykonanie inseminacji domacicznej, a dopiero później, jeśli ta metoda nie powiedzie się, sięgają po bardziej skomplikowane rozwiązania, które mogą umożliwić zajście w ciążę. Inseminacja to sposób zarówno na niepłodność mężczyzn jak i kobiet.

 

Wskazania do wykonania zabiegu inseminacji domacicznej
Przewiń na górę