Windy osobowe w bloku

 Windy w bloku nie zawsze są montowane. W wysokich budynkach są obowiązkowe, jednak w tych niższych, do czterech pięter już nie. Dlatego też większość obecnych bloków mieszkalnych mieści się w granicy czterech pięter, ponieważ nie trzeba wtedy wybierać projektu zawierającego windy, wystarczą schody. Winda to też byłby dodatkowy koszt dla inwestora.

Windy osobowe są bardzo potrzebne

windy osoboweMoim zdaniem jednak takie zasady nie są dobre. Przecież to że blok nie jest wysoki, to nie znaczy, że nie mieszkają w nim rodziny z dziećmi, osoby starsze czy niepełnosprawne, którym trudno jest się poruszać. Dla nich widny osobowe byłyby jak zbawienie. Wózki się tam zmieszczą, a starsze osoby poruszające się o lasce czy kuli na pewno także doceniłyby taką inwestycję. W bloku jaki sama wybudowałam musiały być windy osobowe. Jak jesteśmy zmęczeni po pracy to i zdrowej osobie nie chce się wchodzić na drugie piętro, szczególnie jak się nosi ciężkie zakupy w siatkach. A tak władujemy wszystko do winy i wychodzimy wprost pod drzwi. Wszystko idzie nam szybciej i wygodniej, a do tego nie jesteśmy zmęczeni. Dwie windy na mały blok w zupełności wystarczą. Ilość wind jest zazwyczaj dopasowana do klatek schodowych. Winda nie musi być bardzo duża, ale kilka osób musi się w niej spokojnie zmieścić. Warto zaznaczyć, że winda w bloku jest także przydatna, kiedy robi się przeprowadzki i meble trzeba wynosić lub wnosić. Winda ułatwia noszenie ciężkich rzeczy, a rozłożone stoły czy sofy zmieszczą się do dużej windy.

Myślę, że każdy deweloper powinien zainwestować w windy osobowe nawet w niższym bloku. Zapewne wiele osób nawet młodych i zdrowych czasem chętnie chciałoby użyć windy zamiast schodów. Sama jak jestem zmęczona to wolę się przejechać dwa piętra, a nie zasuwać na górę o własnych siłach.

Źródło http://www.komodo-windy.pl

Windy osobowe w bloku
Przewiń na górę