Wiercenie efektywnej studni głębinowej

Obecnie nie tworzy się już studni z okręgów betonowych, ponieważ wymagają one zbyt dużego nakładu pracy. O wiele łatwiej jest wywiercić studnię głębinową, która również może być bardzo wydajna. Jednak ważne jest to, by dokopać się do właściwej warstwy gruntu, aby mieć cały czas dostęp do napływającej wody. Specjaliści przed rozpoczęciem pracy zlokalizują takie miejsce.

Kopanie studni głębinowej

studnia głębinowa wrocławStudnie tego typu bardzo wydajne i nie ma problemu z pobieraniem odpowiednich ilości wody. Jednak należy właściwie zlokalizować głębokość drugiej warstwy wodonośnej, aby studnia głębinowa Wrocław pobierała wodę odpowiednio efektywną. Otwór studni jest wiercony przez świder spalinowy. Można to robić również za pomocą świdrów ręcznych, jednak trwa to dużo dłużej. Często rolnicy i plantatorzy decydują się na taką studnię, wiercąc ją na głębokość nawet stu metrów wgłąb. Do takich studni dodaje się pompę tłoczną, głębinową. Jest to urządzenie, którego silnik zlokalizowany jest poza studnią, natomiast przewód spuszcza się aż na sam spód. Zaraz po wierceniu do otworu zakłada się osłonki, aby woda była czysta i nie zamulona. Mogłoby to mieć negatywny wpływ na urządzenia, które służą do pompowania wody. Bród spowodowałby zatarcie elementów mechanicznych, w tym tłoka. Wiązałoby się to z wymianą części lub kupnem całkowicie nowej pompy.

Odpowiednia pompa głębinowa doskonale zaopatrzy w wodę nie tylko gospodarstwo domowe, lecz również gospodarstwo rolne z dużym zapotrzebowaniem. Rolnicy potrzebują wody do opryskiwaczy, a także do mycia sprzętu, własnie dlatego studnia jest im bardzo potrzebna. Woda z wodociągów kosztowałaby znacznie więcej. Tego typu studnia zwraca się już po pierwszym roku po dokonaniu inwestycji i wywierceniu głębokiego otworu.

Wiercenie efektywnej studni głębinowej
Przewiń na górę