Usługi fotograficzne – sesje ślubne

sesja ślubna

Od dziecka pamiętam, że fotograf to taka osoba, u której spotkamy jakieś zasłonki, lampy, aparaty i która każe nam kręcić głową w lewo, prawo, do góry i na dół. Tak to było dawniej jak wyrabiałem sobie zdjęcia do pierwszej legitymacji szkolnej.

Sesja  ślubna powinna być charakterystyczna

sesja ślubnaDzisiaj jest trochę inaczej. W związku z upowszechnieniem się cyfrowych aparatów fotograficznych oraz znacznym spadkiem cen za tak zwane lustrzanki coraz więcej osób bardzo chętnie zajmuje się fotografowaniem innych. Głównie skupiają się na takich ceremoniach jak śluby, chrzciny, urodziny czy inne imprezy. Wiąże się to z faktem, że większość tych osób, które nazywamy fotografami nie posiadają własnego studia. W samym Toruniu znajdziemy kilkanaście profesjonalnych fotografów z własnym studiem natomiast osób, dla których głównym źródłem dochodu jest fotografia ślubna znajdziemy sporo ponad sto. Możemy śmiało stwierdzić, że w tej chwili zawód ten dzielimy na fotografów, którzy zajmują się każdym aspektem tej dziedziny i fotografów ślubnych, którzy uwieczniają na zdjęciach tylko różnego rodzaju imprezy, a następnie zajmują się obrobieniem cyfrowym ujęć, które udało im się uwiecznić na kolejnych kartach pamięci swojego urządzenia. Nie można traktować tego jako jakąś ujmę dla takich osób. Wydawać by się mogło, że jest to pewnego rodzaju specjalizacja tego zawodu. Zaznaczyć należy, że stylowa sesja ślubna to trudny temat do fotografowania, bo trzeba mieć cały czas otwarte oczy, aby nie przegapić ciekawych momentów z imprezy, być kreatywnym, żeby wykonać pomysłowe ujęcia oraz wytrwałym, bo samo przygotowanie ujęć do obróbki może trwać kilkanaście godzin a to może po czasie rozpraszać fotografa i sprawiać, że zdjęcia z końcówki imprezy nie będą na tak wysokim poziomie.

Jak widać usługi fotograficzne w tej chwili dzielą się na dwa działy, usługi kompleksowe i fotografię imprezową. Wybór zależy tylko i wyłącznie od zapotrzebowania na daną usługę.

Usługi fotograficzne – sesje ślubne
Przewiń na górę