Unikatowy damski strój historyczny

Od zawsze interesowałam się sztuką oraz krawiectwem. Po ukończeniu szkoły, postanowiłam połączyć swoje zainteresowania i wspólnie z moją przyjaciółką założyłam małą pracownię krawiecką, która oprócz zwykłych zleceń zajmowała się także szyciem wyjątkowych i oryginalnych kostiumów.

Estetyczny i wygodny damski strój historyczny

stroje historyczne damskieWiele czasu poświęcałam na to, aby jeszcze bardziej pogłębiać moją wiedzę w sztuce krawieckiej. Do naszej pracowni przychodziły bardzo ciekawe osoby, które zlecały nam coraz to ciekawsze kostiumy do szycia. Moją specjalizacją krawiecką okazały się stroje historyczne damskie, które wykonywałam w dużym skupieniu. Każdy kostium był inny, a unikalne kroje prezentowały modę damską w dawnej, szlacheckiej Polsce. Bardzo dbałam o to, aby każdy szczegół na moich strojach był zgodny z obowiązującą epoką, dlatego też często posiłkowałam się wieloma dostępnymi źródłami w postaci książek. Moje stroje szyłam z popularnych tkanin takich jak jedwab czy bawełna. Do sukni balowych dobierałam piękne dekoracje atłasowe oraz zdobienia w postaci bufiastych rękawów oraz długich trenów. Stroje codzienne tworzyłam z tkanin wełnianych, a lniane koszule były dodatkowo ozdabiane haftem lub małymi wstążkami. Tworzyłam także stroje dla bogatej arystokracji, które charakteryzowały się różnymi kolorami oraz ciężkimi materiałami. Także stroje letnie dla kobiet wymagały ode mnie dużych umiejętności, gdyż te z kolei charakteryzowały się elegancką formą oraz wysoką stójką. Kostiumy tworzone dla dam dworu bogate były w jedwabie, atłasy oraz koronki. Wszystkie stroje tworzone przeze mnie znalazły uznanie wśród klientów.

Bardzo cieszyłam się, gdy razem z moją przyjaciółką otworzyłam małą pracownię krawiecką. Dzięki naszym umiejętnościom mogłyśmy stworzyć miejsce pełne pasji, w którym tworzyłyśmy oryginalne i niezwykle piękne kostiumy dla naszych klientów.

Unikatowy damski strój historyczny
Przewiń na górę