Uczę się o kondensatorach energetycznych

kondensatory energetyczne

Witajcie. Piszę tego posta, bo muszę się uczyć. Wiadomo nikt tego nie lubi, szczególnie jeśli trzeba się uczyć o dziwnych rzeczach, za którymi się nie przepada. Dlatego każde zajęcie jest lepsze od nauki. Ja dzisiaj muszę się uczyć o różnych urządzeniach związanych z przemysłem jak i z elektryką.

Kondensatory energetyczne – co to jest?

kondensatory energetycznePierwszą z rzeczy, o której muszę się uczyć jest przycisk bezpieczeństwa. Niby każdy wie, co to, jednak jak mam się nauczyć tej strasznej regułki, to już nie jest to takie fajne. Tak samo jeśli chodzi o foliowe kondensatory energetyczne. Ja nie wiem, po co mi to w życiu. Wiadomo, jeśli ktoś ma pracować czy naprawiać taki wyłącznik krańcowy, to musi wiedzieć o nim, ale ja? Przecież, ja nawet w życiu nigdy nie będę obok stała takich urządzeń. Tak samo mam się nauczyć co to jest przekładnik prądowy. Czytam te regułki, na ten temat, jak i jak taki przekładnik prądowy pracuje. Ja nawet nic nie rozumiem. Jakby to w ogóle nie było napisane po polsku. O ile radze sobie z definicja, jak i sposobem działania przycisku bezpieczeństwa, tak już przekładnik prądowy czy kondensatory energetyczne, to dla mnie czarna magia. Nic, jednak na to nie poradzę. Postanowiłam, ze po prostu nauczę się tych regułkę na pamięć. Wtedy mam szansę, że ze sprawdziany nie otrzymam jedynki. Chyba, że nasz nauczyciel coś wymyśli innego na tema sprawdziany z tych urządzeń, jakimi jest między innymi wyłącznik krańcowy. Ta nauka idzie mi normalnie niczym krew z nosa. Nawet ucząc się tego na pamięć, nie mogę tego zapamiętać.

Oprócz tego chyba wykonam jakieś ściągi. Zawsze gdy czegoś zapomnę, to będę mogła po prostu zajrzeć na małą pomocą naukową, która sama sobie przygotuje. Na pewno na niej muszą znaleźć się różne definicje, między innymi z tego, co to są kondensatory energetyczne, jak i urządzenia takie jak przekładnik prądowy.

Uczę się o kondensatorach energetycznych
Przewiń na górę