Typowe pułapki kredytowe i pożyczkowe

pożyczki

Nie wiem jak wy, ale mi zdarzyło się raz zaciągnąć kredyt w banku. Warto poznać typowe pułapki jakie nas czekają przy zaciągnięciu kredytów, czy pożyczek. Lepiej dowiedzieć się na zapas, niż potem żałować, że się włożyło odrobiny trudu z zapoznaniem się z tymi pułapkami.

Pożyczki i małe raty

pożyczki Ja co prawda nie trafiłam na żadną z takich pułapek, ponieważ brałam kredyt w banku i wszystko miałam dokładnie wyjaśnione, ale nie wszędzie przecież tak jest.Weźmy chociażby takie chwilówki. Tam można spotkać bardzo wiele takich pułapek. Na przykład pułapką będzie wysokie oprocentowanie, które będzie napisane drobnym maczkiem gdzieś na końcu umowy.To ważne by wszystkie elementy wychwycić z umowy, ponieważ to może nas uchronić przed poważnym błędem. Praktyka zna wiele przykładów, gdzie ludzie nie czytają umów pożyczkowych, potem bezskutecznie próbują to odkręcić. Pożyczka jest trochę bezpieczniejsza od chwilówek, ale też kryją za sobą kilka pułapek. Przykładem może być fakt, że czas spłaty jest dość szybki, są wysoko ustawione raty spłaty tanie pożyczki w rzeszowie, ale może być też taka sytuacja, że jeśli nie spłacimy pożyczki w terminie, to czekają nas jakieś karne odsetki pożyczkowe, o których dopiero się dowiemy jak dojdzie do takie płatności. Sam brak wiedzy może działać na naszą niekorzyść, ponieważ możemy nie rozumieć tego co czytamy, a na przykład wstydzimy się zapytać o wyjaśnienie.Co nie powinno być wstydem, każdy może nie zrozumieć czegoś, zwłaszcza jak coś jest napisane językiem prawniczym. Kredyty są o tyle prostsze i zawierają mniej tych pułapek, przez co ludzie chętniej z nich korzystają.

Wiele banków jak na przykład w Rzeszowie, Warszawie działa na korzyść kredytobiorcy, to się ceni. Chyba najmniej pułapek mają kredyty hipoteczne. Może takie właśnie brać.

Typowe pułapki kredytowe i pożyczkowe
Przewiń na górę