Termonadruk, czyli termotransfer grafik na koszulki

Koszulki z nadrukami bardzo często wykonywane są na zamówienie dużych firm, przedsiębiorstw. Można wykonywać nadruki na koszulkach z różnych okazji – swoje nadruki na koszulkach ma wiele organizacji, instytucji publicznych (szkół, uniwersytetów), klubów sportowych i nie tylko.

Termonadruk, czyli wgrzewanie grafiki w tkaninę

śmieszne koszulki z nadrukiemDzięki nowoczesnym technikom nanoszenia farby na tkaninę można bardzo szybko wykonywać wiele kopii. Najważniejsze jest to, by koszulki, które zostały poddane nadrukowi, miały wyraziste i odporne kolory. Kolor musi być nie tylko wodoodporny, ale też atrakcyjny cenowo dla klientów. Obecnie kolory stosowane do nadrukowania są odporne nawet na czynniki atmosferyczne – deszcz, śnieg, słońce. W przypadku dużych zamówień nadruk na koszulkach musi być opłacalny. Warto korzystać tylko z takich nadruków, które są trwałe mechanicznie. Jeśli chodzi o taką metodę jak np. sitodruk, nie jest to metoda opłacalna w przypadku zamówień poniżej 50 sztuk koszulek. Ale można skorzystać z innych metod. Termotransfer daje możliwość stworzenia takich produktów jak śmieszne koszulki z nadrukiem – ta metoda nazywana jest również termonadrukiem. Metoda ta nie jest skomplikowana. Wykorzystuje się w niej wysoką temperaturę. Cała metoda polega na wgrzaniu termicznym przygotowanej wcześniej grafiki. Grafika jest wgrzewana w materiał. Oczywiście grafika musi być pokryta klejem, by dobrze trzymała się na tkaninie.

Można skorzystać z różnych szablonów. Są też urządzenia, które służą powielaniu wielu szablonów. Jest to metoda dość prosta. Ilość kopii może być nawet niewielka. Co więcej, krycie kolorem jest bardzo dobre w przypadku tej metody. Obecnie termodruk daje możliwość wykonania wysokiej jakości nadruków, które są bardzo wytrzymałe. Taki nadruk stosuje się bardzo często w przemyśle reklamowym.

Termonadruk, czyli termotransfer grafik na koszulki
Przewiń na górę