Szukanie pracownika na przykładzie punktu renowacji felg

renowacja felg

Przy szukaniu pracowników najważniejsze jest to, by pracownik miał doświadczenie. Jest to ważne z bardzo wielu względów. Wyjaśnię to na przykładzie mojego własnego biznesu – posiadam punkt na Śląsku, konkretniej rzecz ujmując w Gliwicach, który zajmuje się dwiema rzeczami.

Renowacja felg jest łatwa

renowacja felgPierwszą z nich jest renowacja felg – czyli naprawianie tego, co się powyginało w trakcie jazdy po dziurawych drogach. Drugą jest malowanie proszkowe. Dlaczego istotne jest, by pracownicy mieli doświadczenie? Przede wszystkim o wiele łatwiej nauczyć czegoś osoby, która ma już jakieś pojęcie na temat danego zagadnienia, niż osobę zieloną. Doskonale wykonywana renowacja felg w Gliwicach sama w sobie nie należy do czynności trudnych czy skomplikowanych, ale oszczędnością jest zatrudnienie kogoś kto już umie pracować zamiast kogoś, kogo najpierw trzeba wszystkiego nauczyć. Do tego każdy zakład zajmujący się renowacją felg, tak samo zresztą jak w przypadku malowania proszkowego, ma swoje sztuczki, sprawdzone metody czy też inne triki pozwalające na dodatkowe oszczędności. Biorąc doświadczoną osobę jest cień szansy na to, że za jej sprawą moja firma zacznie działać nieco sprawniej. Dlatego też zawsze mając do wyboru pracownika który wcześniej malował proszkowo, wie jak to robić i potrafi pokazać to w praktyce, to na pewno wybiorę jego niż kogoś, kto ma chęci, jest zdolny, ale malować proszkowo trzeba go będzie uczyć od początku, tak samo jak doświadczenie też będzie nabierać powoli i stopniowo. Na ostatnich rozmowach sprawdzałem każdego najpierw pod względem wiedzy teoretycznej na temat renowacji felg, a później jak wypada pod względem praktycznym.

Oczywiście nie przesądza to o wyborze, ale zwykle daje potencjalnym kandydatom najwięcej punktów w moich małych rankingach. Dlatego jeśli aplikujecie na jakieś stanowisko i macie doświadczenie, to eksponujcie je tak bardzo jak tylko możecie.

Szukanie pracownika na przykładzie punktu renowacji felg
Przewiń na górę