Szlabany łatwe do montażu

 

Mimo iż teren parkingu przy arenie był odgrodzony i oznaczony w bardzo widoczny sposób, nie udało nam się do tej pory rozwiązać problemu osób nieupoważnionych, pozostawiających pojazdy na terenie przeznaczonym dla widzów. Jako że interwencje policji i ochrony nie przynosiły widocznych skutków, zdecydowaliśmy się w końcu na ograniczenie dostępu do przestrzeni parkingowej.

Automatyczne szlabany do parkingów

SzlabanDo wyboru mieliśmy dość dużo rozwiązań ograniczenia dostępu do parkingu, od blokad drogowych po postawienie bramy. Najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem wydał nam się jednak szlaban automatyczny, umieszczony na wjeździe na teren areny. Owy szlaban całkowicie zastawiał drogę i uniemożliwiał wjazd na teren parkingu bez posiadania biletu na imprezę czy też identyfikatora pracownika firmy. Owy szlaban był całkowicie zautomatyzowany, i nie wymagał ręcznej obsługi przez pracownika. Jak większość tego typu urządzeń, był wykonany z ciężkiej i solidnej stali, bardzo trudnej do uszkodzenia, więc mógł on zatrzymać pojazd jadący z bardzo dużą prędkością praktycznie bez żadnych obaw o zniszczenie czy uszkodzenie mechanizmu. Szlaban wyposażony był również w czujnik naciskowy, dzięki użyciu którego można było od razu wykryć próbę przejazdu tuż po samochodzie upoważnionym, umożliwiając ochronie obiektu podjęcie stosownych działań.

Instalacja takiego szlabanu była bardzo trywialna, nawet biorąc pod uwagę konieczność podłączenia go do systemu sterującego. Nie była to również szczególnie duża inwestycja, zwłaszcza iż był to wariant automatyczny. Instalacja szlabanu pozwoliła na niemal całkowite rozwiązanie problemu nieupoważnionego wjazdu na teren parkingu, umożliwiając sprawniejsze funkcjonowanie systemu i brak problemów z zajętością miejsc.

 

Szlabany łatwe do montażu
Przewiń na górę