System monitoringu sklepu w Bydgoszczy

Nie było zbyt wielu sklepów które nie wymagałyby ochrony i zainstalowania monitoringu. Mimo najszczerszych chęci właścicieli, zawsze zdarzali się nieuczciwi klienci, przez których powstawały straty, a którzy nie mogli być pociągnięci do odpowiedzialności z powodu braku nagrania ze zdarzenia. W naszym sklepie było podobnie, mimo iż nalegaliśmy na założenie monitoringu.

Skuteczny monitoring sklepu w Bydgoszczy

monitoring w BydgoszczyPo kolejnej inwentaryzacji, która wykazała naprawdę duże straty, o wiele większe niż przewidywał nasz budżet, kierownictwo w końcu zdecydowało się na zamontowanie zabezpieczeń, gdyż dalsze straty były niemożliwe do zaakceptowania. Zatrudniliśmy więc renomowaną firmę montującą monitoring w Bydgoszczy i okolicy, która miała duże doświadczenie w ochronie tego typu sklepów. Nie mając zbyt dużego doświadczenia w temacie, całą organizację pozostawiliśmy firmie. Instalatorzy założyli nam kilka kamer, o wiele mniej niż się spodziewaliśmy. Były to obrotowe kamery, więc osoba obserwująca sklep mogła widzieć prawie każdy punkt na hali sprzedaży. Nie było również takiego miejsca, które nie byłoby objęte polem widzenia kamery, co w naszym sklepie było bardzo dobrym rozwiązaniem. W pomieszczeniach socjalnych zostało wyznaczone miejsce na zamontowanie szafy z serwerem monitoringu i rejestratorem. Nie zajmowało ono zbyt dużo miejsca, aczkolwiek sam sprzęt był bardzo wysokiej jakości. Obraz z kamer był czysty i wyraźny, bez żadnych zakłóceń, a rozdzielczość nieraz porównywalna była do jakości kinowych filmów.

Był to świetny system, doskonale nadający się do naszych potrzeb, a gdyby tego było mało, miał bardzo prosty interfejs. Nawet osoby które nie miały wiele styczności z komputerami mogły z łatwością obsługiwać nasz monitoring bez większych trudności.

System monitoringu sklepu w Bydgoszczy
Przewiń na górę