Świadczę usługi BHP na terenie Warszawy

 

Otworzyłam firmę, która zapewnia mi dobre dochody. Mogę się bez problemu utrzymać i robię to, co lubię. Prowadzę mianowicie kursy BHP. Jestem na razie jedynym pracownikiem mojego własnego przedsiębiorstwa. Być może później będę kogoś zatrudniać. Przemyślę to jednak.

Usługi BHP a droga do sukcesu

usługi bhp na terenie WarszawyRozpoczęcie własnej działalności gospodarczej nie było łatwe. Mówię głównie o odważeniu się na ten krok. Papierkowa robota bowiem może nie jest aż taka trudna i procedury są dość jasne. Ryzyko jednak prowadzenia firmy zawsze jest spore. Szczególnie wówczas, gdy jest to pierwsza działalność i człowiek jeszcze nie do końca zdaje sobie sprawę, jak to wszystko wygląda. Postanowiłam jednak, że będę oferować usługi bhp na terenie Warszawy i udało się. Droga do tego marzenia była dość kręta. Uznałam jednak, że mam dość wiedzy, aby szkolić innych. Ukończyłam kierunkowe studia z bezpieczeństwa i higieny pracy. Poza tym zorientowałam się, czy tam gdzie chcę działać, nie ma zbyt wielu usługodawców. Wiedziałam, że to konkurencja na początku może mnie wykończyć. Tak się jednak na szczęście nie stało, bo w pobliżu nie było żadnej podobnej firmy. Musiałam zadbać o wiele szczegółów jeszcze na długo przed otwarciem biznesu. Nie odważyłabym się zaczynać, gdybym nie miała profesjonalnie przygotowanego biznesplanu. Długo nad nim myślałam, a kiedy był już gotowy, skonsultowałam go z osobą znającą się na tym temacie. Wprowadziła ona drobne poprawki i doradziła mi, żeby skorzystać z pewnego dofinansowania, dzięki któremu miałam łatwiej stanąć na nogi. Zrobiłam jak radziła i udało się.

Dla rozpoczynającego własną drogę, początkującego przedsiębiorcy, taka pomoc materialna ma ogromne znaczenie. Pozwoliło mi to nie martwić się tak bardzo o dochody w pierwszym miesiącu działalności.

 

Świadczę usługi BHP na terenie Warszawy
Przewiń na górę