Studia geodezyjne – geodezja moją przyszłością

geodezja

Długo zastanawiałem się nad tym, jakie studia powinienem podjąć, by mieć w życiu możliwie najlepiej. Pochodziłem z małego miasteczka w Polsce centralnej, więc teoretycznie mogłem jechać na studia do dowolnego miasta, które tylko by mi się spodobało.

Geodezja to coś dla mnie!

geodezja

Najbardziej interesowała mnie tania geodezja Poznań, i to właśnie na ten kierunek postanowiłem postawić. Dostałem się do bardzo dobrej uczelni w Poznaniu, nie mogłem doczekać się wyjazdu tam. Przeglądałem już oferty poznańskich mieszkań, i napawało mnie to optymizmem. Jeśli będę pracował w weekendy, to z drobną pomocą ojca bez problemu powinienem móc się tam utrzymać. Gdy już ukończę studia oddam mu to z nawiązką – jako geodeta będę zarabiał tyle, że nie będę wiedział co mam z tym robić. Oby tylko wszystko mi się udało. Z tego co widziałem w Internecie to niewiele było w Poznaniu i okolicach biur świadczących usługi geodezyjne, więc jak tylko skończę studia i nabiorę trochę praktyki, bez problemu mogę próbować otwierać własną działalność. Geodezję zacząłem studiować pięć lat temu, w zeszłym miesiącu odebrałem dyplom. Obecnie jestem magistrem i geodetą z uprawnieniami. Pierwsza firma jaka mnie zatrudniła miała swoją siedzibę w Krakowie. Nie było dla mnie problemem by się tam przenieść – z pensją geodety mogłem spokojnie żyć w każdym mieście. Oczywiście na początek nie dostawałem tyle, ile standardowo dostawało się w tej branży, ale powiedziano mi, że z każdym rokiem będę zarabiał więcej i więcej. Nie mogłem się już doczekać. Geodezja zawsze mi się podobała – jako geodeta każdego dnia byłem zadowolony z tego co robiłem.

W czasie studiów przez jakiś czas byłem kelnerem, rozwoziłem jedzenie, czy wykładałem towary w markecie. Takie życie na dłuższą metę nie było jednak dla mnie – znacznie bardziej wolałem spokojną robotę przy biurku, lub dokonywanie pomiarów w terenie.

Studia geodezyjne – geodezja moją przyszłością
Przewiń na górę