Sprzęt wojskowy dla cywili

Elementy wyposażenia wojskowego były bardzo atrakcyjne nie tylko dla entuzjastów militariów, ale również dla odtwórców historycznych, a nawet graczy airsoftowych. Ci ostatni najczęściej używali faktycznego wyposażenia podczas meczy, zwłaszcza umundurowania i elementów broni, które w bardzo wielu przypadkach pasowały również do replik.

Najbardziej poszukiwane rodzaje militariów

militariaNajbardziej poszukiwane były autentyczne elementy wyposażenia wojskowego, pochodzące z magazynów i wycofane z użycia. Takie wyposażenie posiadało zwykle idealny stan techniczny, mimo iż dość często było zastąpione nowymi i lepszymi wersjami, dlatego mogło służyć cywilnym użytkownikom w pełni możliwości. Militaria poszukiwane przez graczy airsoftowych były wykorzystywane podczas meczy, dość często odbywających się w terenie i w złej pogodzie, dlatego też wojskowe wyposażenie zdemobilizowane sprawdzało się najlepiej. Co więcej, repliki airsoftowe były w wielu przypadkach wzorowane na konstrukcji faktycznych karabinów wojskowych, dlatego też części zamienne do takowych pasowały również do replik. Zamontowanie wojskowej kolby, urządzeń celowniczych lub szyn montażowych znacznie podnosiło wartość pokazową repliki, ale również bardziej upodabniało ją do pierwowzoru, umożliwiając używanie jej na najbardziej prestiżowych imprezach historycznych.

Umundurowanie, natomiast, pozwalało na grę w dowolnym terenie, a z racji iż przeznaczone było do najtrudniejszych zadań, nie zużywało się w warunkach airsoftowych niemal wcale. Narzędzia specjalistyczne były również zaskakująco popularne, zwłaszcza kompasy i sprzęt nawigacyjny. Duże imprezy dla entuzjastów airsoftu często organizowane były na bardzo rozległym terenie. Użycie nowoczesnego kompasu i mapownika pozwalało na łatwą i szybką orientację w terenie.

Sprzęt wojskowy dla cywili
Przewiń na górę