Sprawdzone sposoby na menopauzę

Menopauza oznacza ustanie miesiączki. Czas ten nazywamy również przekwitaniem lub klimakterium. Kończy on okres prokreacyjny w życiu kobiet. Ma to wpływ na ogólne samopoczucie i wygląd zewnętrzny kobiety.

Kilka sposobów radzenia sobie z menopauzą

sposób na menopauzęSkóra traci elastyczność, włosy matowieją, paznokcie stają się łamliwe. Zaczynamy przybierać na wadze. Obniża się nasza samoocena. Cierpimy na różnego rodzaju lęki. Oprócz tego jesteśmy rozdrażnione i niespokojne. Nie możemy spać, bo dokuczają nam poty nocne i kołatanie serca. Mamy uderzenia gorąca i jesteśmy ciągle zmęczone. Objawy menopauzy nie należą do przyjemnych. Lekarz po przeprowadzeniu szczegółowych badań może zalecić nam zastępczą terapię hormonalną. Według danych statystycznych tylko 17% kobiet wybiera ten sposób na menopauzę. Wynika z tego, że większość z nas preferuje sprawdzone sposoby naszych prababek. Pijemy zioła lub zażywamy suplementy dostępne w aptece.  Na kłopoty ze snem pijemy herbatkę z melisy lub szyszek chmielu, ukoi ona też nasze nerwy. Możemy również przygotować sobie kąpiel z olejkiem lawendowym. W uderzeniach gorąca pomogą nam imbir i goździki, które regulują ciepłotę ciała. Niedobór hormonów możemy uzupełnić stosując fitoestrogeny. Cóż to jest? To po prostu naturalne hormony roślinne, które zazwyczaj spożywamy w naszej codziennej diecie. Znajdziemy je w soi i innych warzywach strączkowych takich jak groch i fasola. Bogate w fitohormony są też jabłka.

W czasie menopauzy powinnyśmy też zadbać o właściwą dietę. Jedzmy dużo warzyw np. gotowanych na parze. Pijmy soki warzywne – sok z marchwi jest bardzo smaczny. Jedzmy owoce sezonowe. Odpowiednia dieta pomoże nam nie przytyć i poprawi nasz nastój. Ważna jest też aktywność fizyczna. Pamiętajmy o spacerach.

Sprawdzone sposoby na menopauzę
Przewiń na górę