Sprawdzanie pirometrem temperatury

pirometr

Mój kolega pracuje w firmie budowlanej. W sumie to nawet o tym nie wiedziałam. Dowiedziałam się całkiem przypadkiem gdy stwierdziłam, że czas zrobić jakiś remont w domu. I wtedy podjechałam do siedziby jednej firmy gdzie właśnie zobaczyłam kolegę.

Firma budowlana korzysta z pirometrów

pirometrBardzo ucieszyłam się gdy go zobaczyłam bo kiedyś naprawdę się lubiliśmy. Zresztą miałam nadzieję na to, że skoro się znamy to praca przebiegnie może trochę szybciej. Zależało mi bardzo żeby remont nie trwał zbyt długo. Jestem osobą, która po prostu nie potrafi funkcjonować w takich warunkach. Kolega powiedział, że zrobi wszystko żeby tak właśnie było. No przynajmniej on powiedział, że da z siebie wszystko żeby trwało to jak najkrócej. A także będzie pośpieszał chłopaków przy pracy. Mi ta postawa bardzo się spodobała. Chciałam mieć nowe gładzie w pokojach. Gdy przyjechała ekipa remontowa okazało się, że najpierw ściany sprawdzą różnymi sprzętami żeby wiedzieli jakich materiałów będzie najlepiej użyć. Musieli wiedzieć czy ściana nie jest czasem na przykład wilgotna w jakimś stopniu. Mieli wilgotnościomierz i sprawdzali ścianę. Potem wzięli pirometr bezdotykowy i sprawdzali temperaturę ściany w różnych miejscach. Kolega także przy okazji wymienił u mnie regulator temperatury przy grzejnikach bo ten co miałam był podobno bardzo stary. No możliwe, że był stary. Nie miałam po prostu świadomości tego, że takie rzeczy trzeba wymieniać. Kiedyś parę lat temu miałam robione już gładzie. I wtedy bardzo nie byłam zadowolona. Teraz widziałam, że praca idzie w zupełnie inny sposób.

Oraz widziałam, że są do pracy używane zupełnie jakieś inne techniki pracy. Jak dla mnie wszystko było w porządku. Po skończonej pracy panowie nawet po sobie posprzątali czym zdziwili mnie bardzo i za co dostali ode mnie jeszcze małą premię.

Sprawdzanie pirometrem temperatury
Przewiń na górę