Spedycja międzynarodowa – co nam może zaoferować?

Często mamy potrzebę wysłania przesyłki. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mamy wiele możliwości, z których możemy a nawet powinniśmy skorzystać. Nie da się ukryć jednak, że aby nadać przesyłkę bez obaw musimy znać regulamin przewoźnika, w którym to będą zawarte obowiązki zarówno nasze jak i przewoźnika. Co będzie wchodziło w usługę wynajętego spedytora? Czego możemy bez wyrzutów sumienia oczekiwać?

Oferta ze strony spedycji międzynarodowej

spedycja międzynarodowa z WrocławiaPierwszym sposobem na wysłanie przesyłki i zarazem najczęściej wykorzystywanym będą firmy kurierskie.  Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że firmy kurierskie mają ściśle określony regulamin, z którym przed nadaniem przesyłki powinniśmy się zapoznać. Jednak każda firma spedycyjna, czy to wrocławska, czy też warszawska, powinna zawrzeć obowiązkowe zapisy w regulaminie. Przede wszystkim powinniśmy nie obawiać się przed egzekwowaniem od naszego przewoźnika czynności załadunkowych i rozładunkowych. Zachowanie się kuriera, czy też innego przewoźnika inaczej, na przykład kiedy zostawi paczkę przed posesją, może być potraktowane przez nas jako niedopilnowanie przez spedytora obowiązków. Takie same zasady będą wiązały się z funkcjonowaniem spedycji międzynarodowej. Jako klienci powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że niezależnie od tego czy spedycja międzynarodowa z Wrocławia czy też z Warszawy, każda jest zobowiązana również do działania według ściśle określonego regulaminu. Warto również pamiętać o tym, że spedycja międzynarodowa powinna gwarantować bezpieczeństwo nadanej przesyłki i oferować nam w umowie jakieś zadośćuczynienie w przypadku nieoczekiwanego zmieszczenia lub zagubienia przesyłki.

Spedycja międzynarodowa oferuje nam w zasadzie podobne usługi i czynności jak spedycja krajowa. Oczywiście w żadnym z tych przypadków nie możemy zapominać o tym, że i my i spedytor mamy swoje obowiązki. Najważniejszym punktem prawidłowej współpracy będzie zdecydowanie dotrzymanie i wypełnienie określonych z góry warunków.

Spedycja międzynarodowa – co nam może zaoferować?
Przewiń na górę