Smaczna i zdrowa herbata

Bardzo lubię pić herbatę, kawa zupełnie mi nie pasuje. Próbowałam wersji z mlekiem i cukrem, a także cappuccino czy latte, ale żadna z opcji nie była dla mnie. Herbatę czarną mogę jednak pić codziennie kilka szklanek. Kupuję zarówno herbaty czyste, jak i aromatyzowane, z różnymi dodatkami.

Herbata zielona prosto z Chin

oryginalna chińska herbata zielonaChciałam jednak znaleźć jakąś ciekawą alternatywę, by nie pić stale herbaty czarnej. Zainteresowały mnie szczególnie herbaty zielone. Były określane jako smaczne i zdrowe. Zawierają wiele antyoksydantów, czyli wymiatają wolne rodniki. Różne odmiany herbaty mogą się różnić właściwościami i smakiem. Ważne jest też to, by je odpowiednio parzyć – temperatura nie powinna być zbyt wysoka. Również jeśli parzy się je za długo to mogą smakować gorzko. Spodobała mi się oryginalna chińska herbata zielona, jaką zobaczyłam w sklepie internetowym. Była dostępna wersja czysta, jak również ciekawe warianty smakowe. Szczególnie zainteresowała mnie opcja z kwiatami jaśminu, wersja z owocami leśnymi, jak i herbata z kawałkami brzoskwini i nektarynek. Lubię przede wszystkim herbaty o smaku owocowym, zdecydowanie nie lubię herbat korzennych, takich co dają na święta. Postanowiłam że zamówię małe opakowania każdej z tych herbat, żeby je przetestować. Nie kosztowały one dużo. Do nich dokupiłam też zapasowy zaparzacz do herbaty i cukier trzcinowy. Nie mogłam się doczekać kiedy po raz pierwszy zaparzę sobie chińską herbatę. Byłam zaskoczona tym jak dobrze ona smakowała.

Zielona herbata ma delikatniejszy smak niż czarna, idealnie komponuje się z owocami i płatkami kwiatów. Często ją piję wieczorami, kiedy nie chcę już pić pobudzającej herbaty czarnej. Jestem zadowolona z tego, że kupiłam zapas zielonej herbaty i teraz na pewno będę ją częściej zamawiać.

Smaczna i zdrowa herbata
Przewiń na górę