Silosy zbożowe – różnorodność

Konieczność przechowywania w odpowiednich warunkach różnego rodzaju zbóż jest teraz czymś zupełnie normalnym. Chociażby ze względu na to, że duża liczba gospodarstw rolnych w naszym kraju prowadzi teraz działania na naprawdę dużą skalę. Konstrukcja silosu zbożowego okazuje się tutaj z wielu przyczyn naprawdę pomocna, bo jest dobrze dopracowana.

Dlaczego chętnie korzystamy z silosów zbożowych?

silos zbożowy lejowyO jakości zboża oczywiście będzie decydowało wiele różnych czynników, ale do ważniejszych możemy tutaj zaliczyć poziom wilgotności, który powinien być naprawdę niski. Wtedy bowiem na jego powierzchni nie będą miały szansy rozwijać się żadne grzyby ani inne niebezpieczne drobnoustroje tego typu. Silos zbożowy lejowy jest jednak używany z jeszcze innych powodów. Jego konstrukcja została bowiem tak opracowana, aby zajmował mało powierzchni i miał jednocześnie dużą pojemność. Widać to chociażby po jego wysokości. Przy ocenianiu czegoś takiego bądźmy jednak bardzo ostrożni, bo każdy silos może być zbudowany inaczej, gdyż jego całkowitą pojemność i inne ważne modyfikacje powinniśmy dopasowywać do swoich potrzeb. Tym bardziej że docelowo ma on nam służyć z powodzeniem przez całe dekady. Nawet pobieranie z niego zboża będzie bardzo proste, gdyż w niektórych silosach wykorzystuje się do tego celu po prostu siłę grawitacji i odpowiednie mechanizmy zamykające szczelnie poszczególne otwory i tak dalej.

Dzięki silosom zboże nawet po wielu latach przechowywania będzie mogło być swobodnie podane zwierzętom jako pasza. Blachy wykorzystane do produkcji tej konstrukcji najczęściej są ocynkowane tak jak inne metalowe elementy o różnych kształtach. Wilgoć czy opady atmosferyczne nie będą tutaj najmniejszym problemem. Oczywiście za stawianie czegoś takiego powinni odpowiadać profesjonaliści, ale ciężar tego wszystkiego jest naprawdę dobrze rozłożony.

Silosy zbożowe – różnorodność
Przewiń na górę