Ściany malowane przez artystów

W naszej okolicy uliczni artyści tworzyli dzieła tak imponujące, iż często wspominano o nich poza miastem. Wielu tych artystów nie wykonywało dzieł na zamówienie i na co dzień zajmowało się innymi zajęciami, choć kilku tworzyło niesamowite ozdoby na ścianach domów na zlecenie. Zdecydowaliśmy się zaangażować jednego z tych artystów do wykonania muralu w domu.

Malowanie murali na zamówienie

artystyczne ściany w pokojuArtyści którzy oferowali swoje usługi w naszej okolicy mieli bardzo odmienne style i techniki tworzenia swoich dzieł, dlatego też wybór wcale nie był łatwy. Przede wszystkim, chcieliśmy zaangażować artystę na dość szybki termin, a nie wszyscy takowe posiadali, z racji popularności wykonywanych przez nich dzieł. Wybór padł w końcu na artystkę, która wykonywała niesamowicie realistyczne artystyczne ściany w pokoju, które na pierwszy rzut oka wyglądały niczym fototapeta. Miała ona własne narzędzia, i korzystała wyłącznie z nich, więc koszt stworzenia muralu zawierał również koszty farb i narzędzi. Czas tworzenia muralu był natomiast nieokreślony, gdyż w zależności od zlecenia dzieło mogło być wykonane w kilka dni lub nawet w kilka tygodni, w zależności od zawiłości projektu i wymagań klientów. Preferowaliśmy całkowicie unikatowy mural na ścianie, dlatego pozostawiliśmy większość detali samej artystce, nie chcąc narzucać wymagań które mogłyby zaburzyć proces tworzenia muralu, i tym samym pogorszyć jego wygląd.

Na szczęście, prace szły bardzo sprawnie, i już po tygodniu całe dzieło zostało skończone w całości. Mural, jak się spodziewaliśmy, był niezwykle realistyczny i trudno było na pierwszy rzut oka rozpoznać iż jest to unikalne dzieło, a nie fototapeta. Koszty malowania były bardzo rozsądne, zwłaszcza jak na tak unikalne, imponujące i atrakcyjne wizualnie dzieło.

Ściany malowane przez artystów
Przewiń na górę