Ściana wizyjna na sali konferencyjnej

Na wyposażeniu każdej sali konferencyjnej są systemy audiowizualne. Są one niezbędne do przeprowadzenia jakiejkolwiek konferencji czy zebrania. Takie systemy to zaawansowane rozwiązania technologiczne. Na sali do konferencji musi być ogromny ekran, na którym można wyświetlać wszystkie ważne informacje. Musi być też do tego odpowiednie nagłośnienie.

Zamiast ekranu może być ściana wizyjna

ściany wizyjneNiezbędny do prowadzenia konferencji jest jakikolwiek ekran. Na małych salach wykorzystywany jest w tym celu biały ekran do rzutników. Im lepsza sala konferencyjna tym oczywiście lepszy na niej sprzęt. Najlepiej wyposażone są duże centra konferencyjne. Tam nikt nie bawi się w krany do rzutników. W takich naprawdę luksusowych salach zamontowane są ściany wizyjne, które są najdroższym i najnowocześniejszym rozwiązaniem. Ściana wizyjna to jeden wielki ekran złożony z kilkunastu mniejszych ekranów. To jest to co widzimy w nowoczesnych studiach telewizyjnych albo to co możemy zobaczyć na scenie wielkiego koncertu. Ściana wizyjna wygląda jak jeden wielki ekran, ale tak naprawdę złożona jest z wielu mniejszych ekranów. Jej zamontowanie w sali konferencyjnej to spora inwestycja, ale największe firmy swoje konferencje organizują tylko w najlepszych centrach konferencyjnych. Sala konferencyjna wyposażona w taką nowoczesną ścianę wizyjną może być wykorzystana do zorganizowania uroczystej gali czy wielkiego telewizyjnego show.

Kilkanaście nowoczesnych ekranów połączonych w jeden wielki ekran – tak właśnie można wytłumaczyć czym jest ściana wizyjna. To nic innego jak wielki ekran multimedialny, na którym można wyświetlić dowolny rodzaj obrazu czy animacji. Sale konferencyjne wyposażone w taką ścianę mają największe grono klientów. Wielkie korporacje wynajmują tylko takie sale.

Ściana wizyjna na sali konferencyjnej
Przewiń na górę