Różne długości spódnic

Spódnica to bardzo komfortowy element kobiecego stroju. Szczególnie często panie ubierają spódnice latem, kiedy jest bardzo gorąco, jak również na wieczorne wyjścia czy randki – spódnice są bardzo eleganckie i stylowe. Warto jednak wiedzieć jak dobrze dobrać długość spódnicy do okazji oraz budowy sylwetki.

Spódnice midi oraz mini

długa plisowana spódnicaKiedy warto sięgać po spódnice maxi? Na wieczorowych uroczystościach lepiej nie odsłaniać za bardzo nóg, bo jest to nieeleganckie. Krótka spódniczka zostanie uznana za wulgarną i niedopasowaną do okazji. Długa plisowana spódnica czy zwiewna spódnica w kwiaty będzie też wyglądać romantycznie. Sprawdzi się na randkach czy romantycznych spacerach wzdłuż morza. Spódnice maxi są też idealne dla kobiet, które mają niezgrabne nogi i chcą je zamaskować. Kolejny rodzaj spódnic to spódnice midi, czyli sięgające kolan. Są jeszcze spódnice do połowy łydki, ale są rzadko sprzedawane i uznawane za staroświeckie, babcine. Spódnice midi są idealne na wiosnę i jesień, kiedy nie jest jeszcze tak ciepło by założyć mini spódniczki. Często są to spódniczki albo dosyć sztywne i dopasowane np. jeansowe, albo wręcz przeciwnie – z wieloma warstwami tiulu pod spodem, bardzo rozkloszowane. Mini spódniczki są noszone latem, bo zapewniają komfort cieplny nawet w najbardziej upalne dni. Spódniczki mini są bardzo seksowne, są nie dłuższe niż przed kolano, jednak powinny zakrywać pośladki, by kobieta nie wyglądała wulgarnie. Zwykle krótkie spódniczki są dosyć obcisłe.

Reasumując, odpowiedni rodzaj spódnic znajdzie się na każdą okazję. Spódnice maxi, midi i mini zawsze warto jest mieć w swojej szafie i nosić je na zmianę, zależnie od pogody czy okazji na którą ją zakładamy. Dobra spódnica powinna być nie tylko bardzo stylowa, ale przede wszystkim wygodna.

Różne długości spódnic
Przewiń na górę