Rozmyślania o ekonomicznych narzędziach – pramet

Mam wraz z szefem bardzo duży problem. Otóż ja jestem pracownikiem firmy, zajmujemy się obróbką skrawaniem metalu. Nasz problem polega na tym, iż nie możemy dobrać odpowiednich narzędzi, a dokładnie jakości do ich ceny. Naszym przesłaniem jest dobra jakość połączona z dobrą ceną za usługę.

Pramet – dobry pomysł?

prametDlatego do wytwarzania wyrobów metalowych staramy się dobierać takie narzędzia skrawające, aby zrobiły swoje, nim się zużyją, tym samym były ekonomiczne. Narzędzia pomiarowe mamy dobre, z tym problemu nie ma. Ostatnio zastanawiamy się nad zakupem narzędzi z firmy sprawdzony pramet. Nie mamy jednak doświadczenia z nimi. Bydgoszcz – wczorajszy cel podróży mojego szefa, gdyż tam jest chyba jakiś dystrybutor tych narzędzi, przyniósł obiecujące oświadczenia. Oby rzeczywiście te oświadczenia przelały się na praktykę. Jeśli bowiem te narzędzia nie dadzą nam ekonomicznego zysku w procesie produkcji, będziemy musieli zmniejszyć socjal dla załogi, A szef o te sprawy akurat dba, sam przed otworzeniem firmy był szeregowym pracownikiem nie najlepiej dbającego o ludzi prywaciarza. Wiem, bo razem tam pracowaliśmy. Gdy otworzył firmę, niedługo potem mnie zatrudnił i teraz jestem jego zaufanym pracownikiem. Oj, naprawdę żeby te narzędzia okazały się dobre! Gdyby ktoś znający się na narzędziach, a najlepiej mający praktykę akurat na tych, mógł uczciwie coś podpowiedzieć.

W każdym razie wszystko powie praktyka. Czas jest podobno odpowiedzią na wszystko, co nie idzie wytłumaczyć od razu. I tą myślą zakańczam swe rozważania, gdyż robi się późno, a trzeba wypocząć, aby w pracy być maksymalnie skoncentrowanym.

Rozmyślania o ekonomicznych narzędziach – pramet
Przewiń na górę