Rozmieszcznie i rozmiary okien w budynkach gospodarskich

Okna gospodarskie dedykowane są budynkom hodowlanym. Takie okna montuje się nie tylko w chlewniach i oborach, ale również w nowoczesnych kurnikach i oczywiście w stajniach dla koni. Okna należy zaprojektować tak, by w ciągu dnia jak najwięcej promieni słonecznych wpadało do środka budynku.

Okna do budynków gospodarskich z profilami z twardego PCV

okna inwentarskie producentZdecydowanie lepiej zamontować równolegle więcej okien, aniżeli decydować się na duże okna. Duże powierzchnie szklane są kompletnie niepraktyczne w pomieszczeniach gospodarskich. Poza tym okna muszą być usytuowane na odpowiedniej wysokości, żeby zwierzęta nie miały z nimi styczności. Zapobiega to uszkodzeniom okien jak i oczywiście okaleczeniom zwierząt, gdyby coś takiego się zdarzyło. Ramy okien są wykonywane najczęściej z twardego PCV. Dzięki temu okna są stabilne i mocne. Zazwyczaj okna inwentarskie producent zapewnia swoich klientów, że okno jest odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Tak powinno być – okno absolutnie nie może przepuszczać wody, by nie wzrastała wilgotność w pomieszczeniach gospodarskich. Zgodnie z normami dotyczącymi hodowli zwierząt nie można stosować ostrych elementów metalowych w budynkach gospodarskich. W związku z tym okna wykonywane są z PCV (ramy okienne, profile). Najczęściej w oborach i chlewniach stosuje się szyby podwójne zespolone ze sobą, by zapewnić jeszcze większą wytrzymałość.

Istnieją modele uchylne, witryny stałe i nieuchylne. Często wybierane są okna uchylne, które służą wtedy również w wentylacji pomieszczeń latem. Możliwe jest wykonanie okien inwentarskich o wymiarach niestandardowych, ale wtedy trzeba skontaktować się bezpośrednio z producentem. Standardowe wymiary okien do budynków inwentarskich to 120×90 cm oraz 100×80 cm. Jest kilka wariantów kolorystycznych profili – białe i brązowe.

Rozmieszcznie i rozmiary okien w budynkach gospodarskich
Przewiń na górę