Rozbiórka kominów w mojej firmie

Moja fabryka jest bardzo duża i cały czas się rozwija. Dlatego też trzeba czasem wykonywać różne prace związane z samym budynkiem. Znajduje się z nim wiele ciężkich maszyn, więc trzeba to brać pod uwagę.

Rozbiórka kominów była potrzebna

rozbiórka kominów z cegłyOstatnio skupiłam się przede wszystkim na kominach. Były one w bardzo złym stanie, od ciągłego użytkowania. Na początku myślałam o remoncie, ale jednak stwierdziłam, że to zły pomysł. Za remont zapłaciłabym o wiele więcej, niż za rozbiórkę. Nie byłoby to opłacalne. Uznałam zatem, że rozbiórka kominów z cegły to lepsza opcja. Potem wybuduje się nowy, lepszy komin. To na pewno dobry pomysł. Zaczęłam zatem szukać odpowiedniej firmy, która wykonałaby dla mnie takie prace. Nie było to takie proste. Niewielu jest specjalistów w tej dziedzinie. Nikt z moich pracowników nie chciał się tego podejmować, więc nie mogłam na nich liczyć. Zaczęłam zatem szukać firm budowlanych, które zajmują się takimi specjalistycznymi pracami. W końcu znalazłam taką dla której rozbiórka kominów z cegły nie jest czymś nowym. Ustaliliśmy harmonogram prac. Najpierw musiałam to też przekazać swoim pracownikom, żeby wiedzieli, że część produkcji musi zostać zawieszona, bo jeden komin będzie nieczynny. Wtedy można ich oddelegować do innych działów czy do innych zadań. Następnie przystąpimy do rozbiórki, zabezpieczmy wszystkie miejsca dookoła, a potem przejdziemy od razu do budowy nowego komina. Mam nadzieję, że nie zajmie to wiele czasu, bo produkcja nie może mieć dużych przestojów. W końcu to strata dla firmy i nie można sobie na to pozwolić.

Rozbiórka kominów bywa potrzebna. Nie można z tym zwlekać, ponieważ potem będzie jeszcze gorzej, a stary komin stwarza zagrożenie dla pracowników i dla produkcji. Takie podejście musi być przemyślane. 

Rozbiórka kominów w mojej firmie
Przewiń na górę