Rowerki dla 5 latków

 

Kiedy dzieci są małe, nie znają strachu i grożących niebezpieczeństw, dlatego najlepiej w tym wieku uczyć je wszelkich aktywności sportowych. Najlepiej zacząć od nauki jazdy na rowerze, bo jest przyjemna i prosta, a poza tym świetnie wpływa na kondycję. 

Co musi posiadać rowerek dla dziecka?

lekki rower dla dziecka 16Dzieci swoje pierwsze rowerki dostają w wieku dwunastu miesięcy, ponieważ stawiają wtedy pierwsze kroki i można im pomóc w nauce równowagi. Kiedy maluch wyrośnie z rowerka biegowego, to czas na klasyczny dwukołowy z odkręcanymi bocznymi kółkami. Są one dostępne w trzech rozmiarach, a mianowicie dwanaście, czternaście i szesnaście cali. Dla maluchów w wieku od czterech do sześciu lat przeznaczony jest lekki rower dla dziecka 16 cali. Jest to największy model z bocznymi kółkami, gdyż kolejne modelu już ich nie posiadają. Rowerek poza pomocniczymi kółkami, posiada kijek przykręcany pod siodełkiem, za który może trzymać rodzic w celu kontrolowania pozycji podczas jazdy. Modele rowerów dla dzieci są lekkie, ponieważ zostały wykonane ze specjalnego stopu stali, która jest jednocześnie wytrzymała. Gumowe, grube koła zapewniają stabilną jazdę, a mocny hamulec typu V-break gwarantuje maksymalnie krótką drogę hamowania. Żeby dziecko podczas jazdy nie ubrudziło się smarem z łańcucha, jest on zakryty specjalną osłoną wykonaną z plastiku. Dzieci bardzo szybko rosną, więc ważne jest, aby rower rósł razem z nim, czyli musi mieć regulowaną wysokość siodełka i kierownicy. Jak widać rowerki dla dzieci są świetnie wyposażone.

Zakup rowerka dla dziecka, najlepiej zacząć od szukania ofert w internecie, gdyż tu znajdują się najlepsze ceny i największy wybór modeli. Dobry rower powinien być dopasowany do wieku i wzrostu dziecka oraz do jego umiejętności. Pierwsze chwile na rowerze nigdy nie są proste, ale z czasem jazda staje się automatyczna.

 

Rowerki dla 5 latków
Przewiń na górę