Przemijające pocztówki a niedroga fotobudka

fotobudka

Jeszcze kilka lat temu, każdy, jak był na urlopie lub wakacjach, wysyłał pocztówki do znajomych i przyjaciół. Dzisiaj mało kto już tak robi, nawet nad morzem zauważymy, że stoisk z pocztówkami ubywa.

Fotobudka i szybkie zdjęcia

fotobudkaWynika to z faktu, że są zastępowane przez zdjęcia wykonywane przez telefony komórkowe, czyli potocznie zwane ,,selfie”. Wysyłamy je kiedy chcemy, w większości wypadków za darmo lub nieznaczną opłatę. Jeżeli taką pamiątkę wykonujemy w towarzystwie, przesłanie jej znajomym to także żaden problem. Tylko, że taka pamiątka zostanie raz czy dwa obejrzana i pozostanie na zawsze w pamięci telefonu lub komputera. Pocztówka zawsze zostawała, jeśli nie na półce to głęboko w szafce. Jednakże możemy zauważyć, że w ostatnich latach próbuje się połączyć istotę pamiątki ze zdjęciami. A sposobem tym może być niedroga fotobudka – to miejsce, gdzie szybko zrobimy zwykle cztery małe zdjęcia, a otrzymamy je chwile po ich zatwierdzeniu. Taka zabawa kosztuje kilka złotych, chyba że to specjalna fotobudka na wesele lub inną okazję – wtedy płacić nie musimy. Nasi goście wyjdą z przyjęcia z fajna pamiątką, a dodatkowo goście będą mieli świetną rozrywkę podczas uroczystości. Pierwsza fotobudka powstała w Stanach Zjednoczonych, i tam są właśnie najczęściej spotykane. W Europie maszyny te zwykle spotykane są w Anglii czy Francji, w Polsce jest ich niewiele. Jeśli dobrze poszukamy, to z pewnością fotobudki znajdziemy w każdym większym polskim mieście, jak Kraków czy Wrocław.

Pocztówki natomiast pochodzą właśnie z Europy i mimo utraty na popularności stają się coraz ciekawsze – mają nieregularne kształty, niektóre grają specjalne melodie. W celu ratowania europejskiej tradycji, na najbliższym urlopie powinniśmy nie wysyłać zdjęć z telefonu, lecz wysłać pocztówkę.

Przemijające pocztówki a niedroga fotobudka
Przewiń na górę