Przeciwbólowe elektrostymulatory TENS dla pacjentów

Od wielu, wielu lat zmagałam się z chronicznym bólem pleców. Do tej pory żadnej pomocy znaleźć nie mogłam. Chodziłam od lekarza do lekarza i nikt, pomimo wielu starań, nie był w stanie sprecyzować powodu i pozbyć się raz na zawsze tego bólu. Jako że wpływał mocno na moje życie, to trafiłam w końcu do fizjoterapeuty, który koniec końców w końcu znalazł dla mnie rozwiązanie.

Elektrostymulacja TENS przeciwko bólowi

elektrostymulator przeciwbólowy tensTo jeden z lekarzy skierował mnie do fizjoterapeuty. Widać było, że jest mu mnie trochę żal. Bardzo chciał mim pomóc, ale podobnie jak w trakcie innych wizyt lekarskich, nie udało się ustalić, skąd te bóle. Wizyty u fizjoterapeuty też długo nie pomagały, ale chodziłam na nie, licząc na zmianę. W końcu mój fizjoterapeuta zasugerował mi, że może warto byłoby spróbować wykorzystać elektrostymulator przeciwbólowy TENS. Jest to specjalne małe urządzenie, które stymuluje nerwy przez skórę – jest to całkowicie nieinwazyjny sprzęt. Sama nazwa powodowała, że trochę mało przychylnie do tego podchodziłam, ale nic innego mi nie pozostało. Pierwszy zabieg był ku mojemu zdziwieniu ciekawym doświadczeniem, które dawało mi nadzieję, że może faktycznie pomoże mi to pozbyć się przynajmniej po części mojego bólu i męczenia się z nim na co dzień. Kolejne zabiegi były już dosłownie zbawieniem. Korzystanie z tego urządzenia powodowało, że ból pojawiał się o wiele rzadziej i trwał o wiele krócej niż dotychczas.

W końcu mogłam zacząć żyć normalnie. Ból przestał być pierwszym, o czym myślałam rano po obudzeniu się. Przestałam się martwić, że uniemożliwi mi on zrobienie czegokolwiek czy uczestnictwo w życiu towarzyskim. Moje wizyty na leczenie elektrostymulatorem były coraz rzadsze, bo też ból nie pojawiał się często. Progres był ogromny.

Przeciwbólowe elektrostymulatory TENS dla pacjentów
Przewiń do góry