Profesjonalne odymianie pszczół

Pszczoły, tak jak każdy żywy organizm, mogą zostać zakażone różnego rodzaju chorobotwórczymi pasożytami. Jednym z najpopularniejszych jest dręcz pszczeli. Jest to pajęczak, który żywi się hemolimfą pszczół i wywołuje chorobę zwaną warrozą. Pajęczak ten potrafi bardzo szybko się rozprzestrzeniać i w krótkim czasie uśmiercić cały ul. Na szczęście jest sposób na walkę z tym pasożytem.

Jak szybko i skutecznie odymiać nasze pszczoły?

odymiacz do pszczółDo substancji niszczących dręcza pszczelego należy kwas octowy, a także tabletki apiwarolu. Aby substancje te były skuteczne należy wykonać zabieg odymiania pszczół, najlepiej z wykorzystaniem specjalnego aparatu. Odymiacz do pszczół to urządzenie elektryczne, które jest w stanie znacznie zwiększyć wydajność całego procesu, a także zapewnić bezpieczeństwo pszczołom podczas jego przeprowadzania. Sam zabieg polega na umieszczeniu w odpowiednim miejscu tabletki apiwarolu, czy też kwasu octowego, a następnie zapalenie jej i umieszczenie w ulu przez otwór wlotowy. Tworzący się dym działa bójczo na pajęczaka, a skuteczność procesu odymiania z wykorzystaniem specjalnego urządzenia jest naprawdę wysoka. Odymianie najlepiej jest wykonywać wiosną lub jesienią. Proces ten należy wykonać minimum dwukrotnie wtedy, kiedy w ulu jest jak najmniejsza ilość zasklepionego czerwia. Przerwa pomiędzy kolejnymi odymianiami powinna wynosić około czterech do sześciu dni.

Wbrew pozorom samo urządzenie nie jest zbyt kosztowne. Okazuje się, że wystarczy nam niewielka kwota, aby stać się jego właścicielami. Ogromne znaczenie może mieć dla nas fakt, że samo urządzenie nie tylko zwiększa skuteczność i wydajność procesu spalania substancji aktywnych, ale także zapewni bezpieczeństwo naszym pszczołom, co dla każdego pszczelarza jest najważniejsze.

Profesjonalne odymianie pszczół
Przewiń na górę