Profesjonalne kursy pierwszej pomocy w Warszawie

Pierwszą zasadniczą zasadą udzielania pomocy poszkodowanemu w jakichkolwiek okolicznościach, jest zapewnienie odpowiedniej ochrony i bezpieczeństwa nam samym. Należy też niewątpliwie, maksymalnie zabezpieczyć i oznakować miejsce, w którym będziemy prowadzić działania ratunkowe.

Podstawy udzielania pierwszej pomocy

szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej - WarszawaWszystkie te informacje, zostaną nam przedstawione, jeśli skorzystamy z jednej, z istniejących możliwości poszerzania swojej wiedzy w tej dziedzinie, jaką jest szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej – Warszawa. Każdy człowiek powinien  mieć choć podstawowe informacje, na temat tego, w jaki sposób udzielać innym pomocy do momentu przybycia na miejsce wypadku lub innego zdarzenia, zawodowych służb ratowniczych. Do momentu ich przybycia, życie i zdrowie poszkodowanego jest bardzo często w rękach osób postronnych, jak na przykład przypadkowi świadkowie wypadku. Każdy z nas, jeśli zostanie przeszkolony, jest w stanie tej pomocy udzielić. Zaczynając od podejścia i realnej oceny jego stanu, sprawdzenie przytomności, wezwanie fachowej pomocy ratowniczej po ewentualne udrożnienie dróg oddechowych poszkodowanego i rozpoczęcie resuscytacji krążeniowo – oddechowej, która należy kontynuować do przybycia załogi karetki pogotowia. Kurs z udzielania pierwszej pomocy oprócz wykładu teoretycznego przewiduje także odpowiednie ćwiczenia w celu praktycznego użycia świeżo poznanej wiedzy. Proces kształcenia odbywa się w niewielkich grupach i trwa zwykle 8 godzin.

Szkolenia takie przeznaczone są dla wszystkich tych, którzy chcą poszerzyć lub zaktualizować posiadaną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zwłaszcza jednak dla osób, które w zakładach pracy są opiekunami firmowych apteczek i osobami wyznaczonymi do koordynowania sytuacją w razie wypadków lub innych zagrożeń.

Profesjonalne kursy pierwszej pomocy w Warszawie
Przewiń na górę