Praktyczny ogród zimowy

Osoby lubiące przebywać w ogrodzie, z pewnością będą zachwycone pomysłem wykonania oryginalnego ogrodu zimowego, który może służyć przez cały rok. Jest to jedyna w swoim rodzaju konstrukcja, która podnosi wartość nieruchomości.

Z czego budowane są ogrody zimowe?

sprawna budowa małego zimowego ogroduCoraz częściej właściciele domów jednorodzinnych zmieniają zdanie na temat ogrodu zimowego, ponieważ przekonują się do niego. Jego nazwa może być mylącą, ale wystarczy zajrzeć do internetu, aby zobaczyć piękne oranżerie, które sprawdzają się przez cały rok. Ogród zimowy warto mieć z wielu względów estetycznych, ale także ekonomicznych, ponieważ potrafią obniżyć bilans energetyczny. Ogrody zimowe są pawilonami z przeszklonymi ścianami i dachem, które w naturalny sposób nagrzewają się od słońca. Tego typu konstrukcja może chronić przez hałasami, jednakże najważniejszą ich cechą jest wpływ na obniżenie kosztów eksploatacji budynku przez wykorzystanie zgromadzonego w nim ciepła. Sprawna budowa małego zimowego ogrodu nie powinna zająć więcej niż kilka dni, gdyż jego konstrukcja jest bardzo prosta. Na etapie projektowania, warto się zastanowić, czy ogród ma być całoroczny czy tylko będziemy z niego korzystać w czasie wiosny i lata. Jest to związane z wyborem rodzaju szyb, a także zastosowanego ocieplenia i ogrzewania, najczęściej podłogowego. Przeważnie są one wykonywane jak obiekt zaraz przy elewacji budynku i łączą się z jednym z pomieszczeń na parterze. Jednakże można również ogród zimowy zrobić z tarasu czy balkonu.

Z roku na rok przybywa właścicieli domów jednorodzinnych, którzy zdecydowali się na wybudowanie ogrodu zimowego. Można nim doświetlić wnętrze domu albo wykorzystać jako przestrzeń na domową siłownię, szklarnię czy też salon z dużą ilością roślin i dekoracyjnych lampionów.

Praktyczny ogród zimowy
Przewiń na górę