Potrzebowałam nawozu wapniowego

Niedawno kupiłam sobie małą działeczkę i uprawiam tam różne warzywa i owoce. Niestety ostatnio zauważyłam, że moje plony są dosyć mizerne w porównaniu z tym, co osiąga moja sąsiadka. Zapytałam się jej czy stosuje jakieś specjalne odmiany nasion, albo nawozy. Okazało się, że korzysta ona z nawozów wapniowych, dzięki czemu jej rośliny wzrastają równo i szybko.

Zalety popularnych nawozów wapniowych

popularny nawóz wapniowy granulowanyPowiedziała mi, że od wielu lat stosuje na swojej działce naturalny, popularny nawóz wapniowy granulowany. Takie nawozy mają wiele zalet. Przede wszystkim wyrównują gospodarkę kwasowo – zasadową gleby, dzięki czemu posiada ona odpowiednie PH, które przyczynia się do szybszego wzrostu roślin. Dodatkowo wapno oraz wszelkie inne substancje mineralne dostępne w tym nawozie, takie jak magnez, potas czy fosfor powodują, że rośliny są lepiej odżywione, a co za tym idzie, dają lepsze owoce. Są także bardziej odporne na wszelkie szkodniki chorobotwórcze oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. To dlatego udaje jej się osiągać bardzo dobre plony także w sytuacji, gdy naszą okolicę „nawiedza” susza latem albo nagłe przymrozki w maju. Zdecydowałam się zastosować ten sam popularny i rekomendowany przez wielu ogrodników nawóz granulowany, z którego korzystała sąsiadka. Muszę przyznać, że bardzo szybko zauważyłam pierwsze efekty i już po kilku tygodniach byłam pewna, że to była bardzo dobra decyzja.

Okazało się także, że nawóz ten można bez problemu dostać w okolicznym sklepie ogrodniczym, gdzie jest dostępny „od ręki” w bardzo dobrej, niskiej cenie. Cieszę się, że udało mi się go dostać bez problemu. Tym bardziej, że jest on bardzo prosty w stosowaniu. Wystarczy na wiosnę rozsypać go w glebie i przekopać. Po kilku dniach można już sadzić pierwsze rośliny.

Potrzebowałam nawozu wapniowego
Przewiń na górę